To nejlepší z New Yorku + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Ostravy)


 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky

Cesta do Ameriky… a přímo z Ostravy. Projdete se po Páté Avenue, Times Square, Wall Street i Broadwayi. Doplujete až k soše Svobody a podíváte se i k památníku u Ground Zero. Prohlédnete si nádherný Trinity Church a interiér kaple sv. Pavla. Užijete si výhled z Empire State Building, pohodu Central Parku, Čínskou čtvrť i jedinečné nákupy. Vymaňte se z rutiny a poznávejte New York!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Empire State Building (86. patro + 102. patro)

Dospělý 2600.00 Kč
Dítě 2400.00 Kč
Senior 2500.00 Kč

Plavba k soše Svobody

Dospělý 1500.00 Kč
Dítě 1000.00 Kč
Senior 1000.00 Kč

Muzeum 11/9 Memorial

Dospělý 1000.00 Kč
Dítě 700.00 Kč
Senior 800.00 Kč

Woodbury Common Premium Outlets bus

Dospělý 1300.00 Kč
Dítě 1000.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně na hotelu v ceně zájezdu
během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Ubytování: různé

ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích ve 3* hotelu v New Yorku

Program zájezdu

1. den: Po příletu do New Yorku se přesuneme na hotel a ubytujeme. Pokud nám to čas dovolí, vyrazíme na první procházku městem. Vychutnáme si večerní atmosféru Times Square či slavnou Broadway.  Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách a následný přesun z letiště na ubytování (šestihodinový časový posun). Hotel se nachází přímo v centru Manhattanu : 5 minut chůze k Brooklynskému mostu, 5 minut ke Ground Zero, 2 minuty na Wall Street, 10 minut k přístavu, odkud vyplouvá loď k soše Svobody, nebo 10 minut na Broadway. V okolí je spousta restaurací, barů, obchodů a kaváren. Krásnou procházkou dojdete během chvíle třeba i do Central Parku nebo na Pátou Avenue. V závislosti na čase příletu bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se také po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Návrat na hotel s průvodcem.
2. den: Čekají nás historické i současné ikony města. Poplujeme k soše Svobody. Prohlédneme si Trinity Church i kapli sv. Pavla. A nevynecháme ani Ground Zero připomínající události 11. září. Den zahájíme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný návštěvník New Yorku, plavbou lodí na Liberty Island, na němž se majestátně tyčí socha Svobody, na jejíž nos si budete moci sáhnout v nově otevřeném muzeu. Během plavby navštívíme také „ostrov nadějí“, Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly miliony lidí toužících po splnění svého amerického snu v „Novém světě“. V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea imigrace na Ellis Islandu. Poté se kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na níž je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a půjdeme se podívat také na impozantní budovu Newyorské burzy. Poté dojdeme kolem jednoho z nejstarších newyorských kostelů, kaple sv. Pavla, až na nejsmutnější místo novodobé historie, hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial , které se zájemci navštívíme. Komu návštěva muzea nebude po chuti, může se pokochat výhledem na město z nejvyšší newyorské budovy, tzv. One World Trade Center (stojící na místě „Dvojčat“), případně si užít nákupů v oblíbeném obchodním centru Century 21 . Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 
3. den: Den strávíme poblíž slavné Páté avenue. Prozkoumáme Čínskou čtvrť, Little Italy i impozantní nádraží Ground Central Terminal. Zájemci si také vychutnájí výhled z Empire State Building. Ranní kávu si vychutnáme v budově obrovského elegantního nádraží Grand Central Terminal, které se často objevuje ve filmech odehrávajících se v New Yorku. Poté si projdeme nejznámnější úsek slavné Páté Avenue. Uvidíme katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním Kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa, a Muzeum moderního umění MoMA. Následně dojdeme až k přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde se střetává umění a byznys, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Abychom poznali pestrou směsici obyvatel New Yorku, bude naší další zastávkou Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou Čínské čtvrti je ulice Canal Street , kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Vydáme se na procházku, během níž dojdeme ke slavnému rohovému mrakodrapu Flatiron Building , kterému se pro jeho tvar přezdívá „žehlička“. Poté se přesuneme k další ikoně Velkého jablka, legendární Empire State Building. Po skončení našeho společného programu mohou zájemci navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře  tohoto asi jednoho z nejznámějších newyorských mrakodrapů. Zde si také najdeme čas na odpočinek a případné nákupy, třeba ve slavném obchodním domě Macy´s . Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
4. den: Milovníci nákupů si dnes přijdou na své. Pokud dáte přednost dalším novým zážitkům, můžete například navštívit některý z muzikálů na proslulé Broadwayi. New York není jen zajímavým kusem americké historie, ale také městem, ve kterém se dobře nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center , která se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než 200 obchodech nejrůznějších značek . Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí , procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných broadwayských muzikálů (pro informace o možnosti zajištění vstupenek na muzikál nás kontaktujte). 
5. den: Dopoledne si užijeme ve svěžím Central Parku. Bude také prostor pro nákup suvenýrů či návštěvu muzeí. Odpoledne pak odjezd na letiště. Během naší ranní procházky se vydáme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčících mnoho psů najednou. Alternativně kterýkoliv den zájezdu možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí a galerií dle vlastního výběru, př. světoznámé Přírodovědné muzeum se 35 miliony exponátů, proslulé Guggenheimovo muzeum, Metropolitní muzeum, Muzeum moderního umění MoMA, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s nebo třeba Indiánské muzeum . V odpoledních hodinách přesun na letiště a odlet zpět do ČR .
6. den: Přílet do Ostravy.

25.09. - 30.09.24 středa - pondělí
snídaně letecky
59 990 Kč
cena za 6 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Ostrava – New York – Ostrava s případným přestupem
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování v New Yorku v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas) – poplatek za vyřízení: 900 Kč/os
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD)
 • doporučené kapesné: cca 250 USD/os./pobyt/stravování, vstupné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 900 Kč