Ukrajina - Putování po karpatských poloninách za super cenu ** - penzion


 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Aktivní dovolená
  • Turistika

10denní poznávací zájezd s turistikou s jednodenními túrami do penzionu s polopenzí
Zeptáte se asi, jak se tento zájezd liší od "Pohodových toulek na Podkarpatské Rusi". Především náročností - tento zájezd je turisticky náročnější. Ubytování je na jednom místě, poznáte mnohem detailněji okolí v okruhu cca 65 km. Putování nás zavede do zapomenuté oblasti Zakarpatské Ukrajiny, nejvýchodnějšího cípu bývalého Československa - Podkarpatské Rusy. Navštívíme vesničky s dřevěnými domky a kostelíky obklopené sytě zelenými loukami. Po dřevařských cestách vedených hlubokými zalesněnými údolími a podél průzračných a divokých bystřin budeme stoupat na rozlehlé poloniny plné borůvek za dalekosáhlými výhledy. Bohaté občerstvení najdeme v některých z místních kolib v údolí. Téměř nedotčená příroda v nás bude vyvolávat pocity romantiky a nostalgie. Naše putování nás rovněž zavede za dávnou společnou historií. Historické památky, české nápisy a značení, ale i vzpomínky místních obyvatel nás vrátí do minulých časů o několik desetiletí zpět. Zájezd je vhodný pro ty, co dávají přednost pěším jednodenním toulkám po horách "nalehko".

Poznámka: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.

Stravování: polopenze

polopenze

Ubytování: pension

v penzionu ve smíšených vícelůžkových pokojích.

Program zájezdu

1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.
2. den: ranní prohlídka hlavního města "Zakarpatí" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice). Autobusem přesun do obce PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. Procházka k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů.
3. den: pěkná celodenní túra na dva nejvyšší vrcholy poloniny BORŽAVA, která je snad nejkrásnější poloninou Podkarpatské Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a pro zdatnější i STOJ (1 681 m), zpět lanovkou nebo pěší sestup do Pilipce.
4. den: ráno autobusem přesun do KOLOČAVY, místním "gruzavikem" výjezd do sedla PRISLOP (926 m), a odtud stoupání na KRÁSNÝ VRCH (1512 m) a poté pozvolný sestup do Koločavy. Jako alternativa se nabízí výstup na osamocený špičatý vrchol STRIMBA (1 719 m) tyčící se nad Koločavou. V Koločavě možnost návštěvy hrobů Nikoly Šuhaje a Eržiky, dřevěného kostelíku ze 17. století, muzea Ivana Olbrachta, skanzenu lidové architektury, občerstvení v bývalé četnické stanici, … autobusem návrat zpět do Pilipce.
5. den: ráno autobusem přesun přes SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenní turistika v NÁRODNÍM PARKU SINĚVIR, přes živý skanzen ve vesnici SVOBODA podnikneme túru po bývalé československé hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), následuje sestup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, ochutnávka místní speciality na otevřeném ohni – šašliku v jedné z početných kolib, autobusem zpět do Pilipce.
6. den: ráno autobusem přejezd do vesnice Siněvir, výstup začneme od říčky OZERJANKY k Muzeu vorařství vystoupáme a odpočineme se u jezírka OZIRCE a sestoupíme k hájence. Poté krátký přejezd do Koločavy. V proslulé četnické stanici u místní speciality počkáme na druhou skupinu. Fakultativně (cca 50 UAH) možnost prohlídky Koločavy včetně výkladu s místním průvodcem hovořícím česky (cca 2 hod.). Náročnější, ale nádherný celodenní přechod poloniny PIŠKOŇA - začneme od říčky OZERJANKY, podél rozkvetlých luk vystoupáme až na travnatý hřeben, zdoláme nejvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mít okolní hory a Koločavu jako na dlani, sestoupíme do Koločavy (převýšení sice 1 000 m, ale pozvolné klesání), autobusem zpět do Pilipce.
7. den: sedačkovou lanovku vystoupáme téměř na hřeben poloniny BORŽAVA a po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme hlavní hřeben s nádhernými výhledy do údolí a na panorama celé poloniny, sestup do údolí k vesnici RIČKA, autobusem zpět do Pilipce. Varianta pro ty, které při náročném sestupu bolí kolena - poloninou Boržava přes MAGYRE-ŽIDE (1 516 m) na GRAD (1 378 m) a zpět lanovkou do Pilipce.
8. den: autobusem přesun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na nejvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhledy do nížin Haliče a na poloninu Runa, přechod části hřebene poloniny, sestup do vesničky BILASOVICA, autobusem zpět do Pilipce.
9. den: autobusem odjezd údolím řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), dále do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici, noční přesun domů, příjezd do ČR v ranních hodinách.

01.08. - 10.08.21 neděle - úterý
polopenze autokarem
9 690 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)
01.08. - 10.08.21 neděle - úterý
polopenze autokarem (Praha)
9 690 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)
01.08. - 10.08.21 neděle - úterý
polopenze autokarem (Brno)
9 690 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)
01.08. - 10.08.21 neděle - úterý
polopenze autokarem (Pardubice)
9 690 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km), 7x ubytování v penzionu ve vícelůžkových pokojích s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 450 Kč