To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy
  • Eurovíkendy

Orient v přímém přenosu… Jednou nohou v Evropě, druhou v Asii – pojďte do toho! Během prodlouženého víkendu objevíte největší krásy Istanbulu a navštívíte i ostrov Büyükada. Projedete se lodí po Bosporu k Zlatému rohu, odhalíte osmý div světa a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Prožijte pravé kouzlo orientu v Istanbulu a ochutnejte turecký život na Princových ostrovech!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Plavba lodí po Bosporu

Dospělý 840.00 Kč
Dítě 720.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne při prohlídce Istanbulu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

3* hotel v centru Istanbulu – v pěší dostupnosti k několika významným památkám, restauracím i obchodům

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel a ubytování. Odpolední program v historickém centru. Odpoledne se vydáme za poznáním starověké Konstantinopole, na Sultanahmet, kde jako první navštívíme  jednu z nejobdivovanějších dominant Istanbulu – „Modrou mešitu“ sultána Ahmeta I. se šesti minarety. Projdeme se také po Hipodromu, největším antickém závodišti a nejdůležitějším starověkém správním centru, kde budeme moci obdivovat významné památky, jako např.  obelisk z Egypta, Hadí sloup z Delphi  a  Fontánu Willhelma II. Večer společně zavítáme do jedné z vyhlášených čtvrtí, do Kumkapi , kde si užijeme atmosféru pravého nočního Istanbulu při výtečné večeři v tomto autentickém prostředí.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně. 
2. den: Dnes nás čeká poznávání těch nejvýznamnějších památek Istanbulu. Po snídani se vydáme k  pohádkovému paláci Topkapi , kde Šeherezáda vyprávěla pohádky Tisíce a jedné noci samotnému sultánovi Suleymanovi. Toto velkolepé sídlo sultánů bylo po čtyři století politickým centrem Osmanské říše. V Topkapi mimo jiné navštívíme audienční sál, zavítáme do proslulého harému  a prohlédneme si slavnou královskou pokladnici s jedním z největších diamantů na světě. Dopoledne budeme pokračovat v poznávání starověké Konstantinopole, a to v nejvýznamnějším a největším, původně církevním svatostánku Boží Moudrosti v chrámu Hagia Sophia. Tento nádherný byzantský kostel je jedním z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto byl nominován na  osmý div světa s dechberoucím vnitřním prostorem a kopulí, která jako by se vznášela nad prostorem. V odpoledních hodinách vyplujeme se zájemci na vyhlášenou plavbu po Bosporu k Zlatému rohu, při které budete mít možnost si vychutnat krásy velkolepých paláců a nejluxusnějších osmanských vil Yali mezi evropskou a asijskou částí Istanbulu. V podvečer zavítáme na návštěvu do ráje pro labužníky, do proslulého Egyptského bazaru , kde nás omámí vůně orientu s nepřeberným množstvím koření, kávy, čajů, baklavy a všelijakých pochoutek .   Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Dnešní den se vydáme na výlet lodí na Princovy ostrovy. Navštívíme velkolepou mešitu Suleymania a zažijeme pravý Istanbul ve čtvrtích Galata a Taksim. Ráno vyplujeme lodí po Marmarském moři na Princovy ostrovy, které byly vždy oblíbeným místem istanbulské smetánky. Dodnes jsou velmi vyhledávané především jako vítaná oáza klidu před hektickým shonem velkoměsta. Vylodíme se na největším ostrově Büyükada . V této oáze klidu, která je  bez jakékoli motorové dopravy , se vydáme do tradičních zákoutí vesnic lemovaných piniovými háji. Na ostrově bude i dostatek času dopřát si volného programu, užít si procházky, vydat se na pláž, případně na posezení v jedné z četných restaurací a pochutnání si na místních specialitách. Po návratu zpět ke břehům Bosporu zavítáme do Süleymanovy mešity , která byla postavena slavným architektem Sinanem na počest jednoho z nejvýznamnějších osmanských sultánů Süleymana Nádherného a jeho ženy Roxalany . Večer završíme poznávání v srdci moderního Istanbulu. Navštívíme historickou a kosmopolitní část Pera , kde čerpala inspiraci při svém pobytu samotná Agatha Christie . Tato malebná čtvrť Galata, původně vybudovaná pro janovské obchodníky, si stále zachovává svůj typický charakter s mnoha působivými náměstími, křivolakými ulicemi s neoklasicistními domy, obchody a restauracemi.  Procházkou se dostaneme až do nejživější části Istanbulu, na Taksim . Projdeme se výstavní hlavní třídou Istiklal k Ataturkově památníku, podíváme se k oblíbenému centru intelektuálů „Cicek Pasaji“ a poté bude i dostatek času si užít večerního života, jelikož se zde nabízí nejlepší možnosti k návštěvě a posezení v četných restauracích a barech, případně k nákupům. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Dopolední čas na nákupy na Velkém bazaru, odpoledne přesun na letiště a odlet do Prahy. Po snídani se vypravíme na návštěvu   Velkého bazaru, jednoho z  nejstarších a největších krytých trhů na světě . Právě zde budou milovníci orientu a nákupů jako v ráji. Příjemně omámení orientální vůní si zde budete moci vyzkoušet smlouvání při popíjení tradičního tureckého čaje ve více než 3 tisících obchodech se suvenýry, textilem, kůží, zlatem nebo koberci. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy .

říjen 2022

13.10. - 16.10.22 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
17 990 Kč
cena za 4 dny

listopad 2022

03.11. - 06.11.22 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
18 990 Kč
cena za 4 dny

duben 2023

13.04. - 16.04.23 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
17 990 Kč
cena za 4 dny
15.04. - 18.04.23 sobota - úterý
snídaně letecky
17 990 Kč
cena za 4 dny

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Istanbul – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště Istanbul – hotel Istanbul – letiště Istanbul
 • 3x ubytování v Istanbulu v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře
 • vstupné na místě
 • bakšišné (cca 10 €/pobyt)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč