To nejlepší z Taiwanu


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Aktivní dovolená
  • Turistika

Ilha Formosa - Překrásný ostrov. Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan. Tento půvabný ostrov se zatím nedostal na seznam "must-see" destinací většiny západních turistů. Myslíme však, že je to z velké části způsobené tím, že lidé neví, co toto malé území o velikosti poloviny České republiky může nabídnout. Se svými svěžími pralesy, pulzujícími městy, vysokými horami, divokým pobřežím, chutnou kuchyní a hlavně neuvěřitelně přátelskými obyvateli se však z Taiwanu stává jedno z nejrozmanitějších míst v Asii.
Během zájezdu spolu navštívíme starobylé a neustále živé chrámy schované mezi mrakodrapy rušných měst. Projdeme se po prastarých stezkách vedoucích podél pobřezí Tichého oceánu. Poznáme místa, kde se pěstuje nejkvalitnější čaj na Taiwanu i odlišnou kulturu přátelských horalů. Ucítíme vůni několik tisíc let starého cypřišového lesa a shlédneme na ostrov z vrcholků vystupujících z peřiny mraků. Překročíme jedny z nejvyšších hor Asie na východ od Himalájí a prozkoumáme jednu z nejhlubších soutěsek na světě. 3 dny budeme poznávat divokou krásu liduprázdného východního pobřeží a na závěr se za odměnu vykoupeme v teplých vodách Jihočínského moře pod Obratníkem raka.
Každý den pak budeme ochutnávat ty nejšťavnatější a nejzajímavější pochoutky vyhlášené taiwanské kuchyně. Ať už v místních restauracích nebo na proslulých nočních trzích. Taiwanci milují dobré jídlo, o čemž svědči i jeden z přátelských pozdravů: "你吃了了嗎" - Už jsi dnes jedl?
Pojeďte s námi prozkoumat místa, která zatím jen málo turistů objevilo!

Program: 1.–2. Přílet do TAIPEI. Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta - klasický Konfuciův chrám a neustále rušný taoistický chrám Longshan. Prohlídka PALÁCOVÉHO MUZEA s největší sbírkou čínského umění na světě. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa – TAIPEI 101 a Sloní hory. Návštěva geotermální oblasti v Xinbeitou a relax v horkých pramenech. Každý den zakončíme návštěvou proslulých nočních trhů a ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. Sirné fumaroly a nádherné scenérie  v národním parku Yangminshan, jedinečné pískovcové útvary u moře v okolí města Jinshan a večerní odpočinek v termálních lázních.

4. Jednodenní výlet na severní pobřeží Taiwanu. Prohlídka městeček Jiufen a Jinguashi postavených v horách s výhledem na širé moře. Z úzkých uliček Jiufenu plných čajoven a typických čínských luceren na vás dýchne historie. V Jinguashi navštívíme muzeum zlatokopectví s největší zlatou cihlou na světě, ruiny starého japonského chrámu a mnoho dalších zajímavostí. Večer návštěva slavného trhu Maokou v Keelungu.

5.–6. Vzhůru do hor centrálního Taiwanu! Procházka bambusovým lesem a vesnicí Fenchihu. Horská stanice Alishan (2.200 m), čajové plantáže, tisícileté cypřiše, východ slunce z vyhlídkové platformy Ogasawara (2.488 m), procházka parkem. Přesun do národního parku Yushan, stezkou na horu Lulin (2.845 m), noc v termálních lázních v oblasti Dongpu.

7.–8. Okolí nejvýše položeného jezera Taiwanu - Jezero Slunce a Měsíce (748 m), na jehož březích se nachází monumentální buddhistické a taoistické chrámy, plantáže betelových palem, paví park a bambusové lesíky. Vyhlídka na jezero z pagody Ci-En. Plavba po jezeře vyhlídkovou lodí. Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Noc u jezera, další pak v oblasti horkých pramenů v nedalekém Lushanu v srdci divočiny.

9.–11. Jízda fascinujícími velehorami Taiwanu po nejvýše položené silnicí skrz průsmyk ve výšce 3.275 m, za sluncem vycházejícím z moře oblaků, s nádhernými výhledy do hlubokých údolí až do NP Taroko, nejkrásnějšího národního parku ostrova. Výlety v mramorových kaňonech řeky Liwu, úchvatných horských soutěskách a tunelech – „Tunel devíti zatáček“, „Vlaštovčí údolí“ a výhledy na stěny velehorských štítů Qingshui nořících se do hlubin Pacifiku. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem, návštěva areálu původních obyvatel Taiwanu – horského kmene Taroko, prohlídka buddhistického svatyně věčného jara. Hualien – kapří jezero, noční trh a úžasná oblázková pláž s výhledem na Pacifik.

12.–13. Scénická jízda podél řídce osídleného východního pobřeží směrem na jih ostrova. Mnoho zastávek cestou, procházka k vodopádu stezkou Walami v NP Yushan. Termální lázně v Ruisui, slavným mostem na ostrov tří nesmrtelných Sanxiantai. Koupání v Pacifiku.

14.–15. Kenting, jižní ráj – relax na plážích u moře, přírodní div Chuhuo, oblast kde od přírody vyvěrá a hoří zemní plyn. Návštěva NP Kenting, jeskyně, makakové, další rozmanitá flora i fauna, nejjižnější bod Taiwanu a majestátní východní pobřeží se strmě se zvedajícím se horským masivem.

16. Kaoshiung, hlavní přístav Taiwanu, Lotosové jezero a pagody jara a podzimu, návštěva největšího buddhistického klášterního komplexu na Taiwanu – Foguangshan, jízda superrychlým vlakem (300 km/h), taiwanským „šinkansenem“ na sever na letiště v Taipei a odlet do ČR v pozdních hodinách.

Cena zahrnuje

 • veškerá společná doprava po ostrově
 • jízda rychlovlakem (300 km/h) z Kaohsiungu do Taipei
 • plavba lodí po jezeře Slunce a Měsíce
 • 8x ubytování v hotelu
 • 8x ubytování v penzionu
 • snídaně
 • oběd v unikátní restauraci původních obyvatel Taiwanu
 • vstupné na památky
 • atrakce a horké prameny uvedené v programu (v ceně 150 USD)
 • česky mluvící průvodce žijící 10 let na Taiwanu
 • pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 22.000 Kč včetně tax)