Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou


 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

- místní lanovky a busy v ceně

Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová karta, se kterou budete mít lanovky a místní busy zdarma.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2. den: Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne zastávka ve FLIMSU a vycházka lesoparkem k vyhlídce na kaňon řeky Rýn, který je nazýván "GRAND CANYON OF SWITZERLAND". Pokračování cesty údolím Rýna do Andermattu a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do údolí Rhony a k ubytování v Saaském údolí.
3. den: Výjezd lanovkou na HOCHSAAS do výšky 3.100 m, krátká naučná stezka kolem vrcholu s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Zpět lanovkou na KREUZBODEN, krátká vycházka alpskou květinovou cestou. Zdatnější turisté mohou sejít z Hochsaas na Kreuzboden pěšky.
4. den: Odjezd místním busem do Saas Fee , výjezd lanovkou na FELSKINN do výše 3.000m, vycházka k ledovci. Zájemci mají možnost vyjet tzv. alpským metrem až do výše 3.500 m na MITTELALLALIN, kde se nachází otáčivá restaurace s úžasnými rozhledy až k Bernským Alpám a také největší ledovcová jeskyně na světě. Výjezd lanovkou na PLATTJEN s dalšími výhledy. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou nebo busem.
5. den: Dopoledne odjezd místním busem k přehradě MATTMARK do výše 2.200 m, která má nejvyšší sypanou hráz na světě. Možnost návštěvy informačního centra s malou výstavou s technickými informacemi. Vycházka kolem přehrady, případně až do sedla nad přehradou. Cesta zpět do Saas Almagell a Saas Grund pěšky nebo místním busem.
6. den: Výlet do ZERMATTU . Z Täsche vláčkem do Zermattu . Podzemní lanovkou výjezd na SUNEGGU, odtud vycházka kolem jezer Leisee, Grinjisee, příp. i Stelisee a přes Findeln zpět do Zermattu . Vláčkem do Täsche zpět k našemu autobusu a návrat do Saas Grund . Ostatní, kteří nepojedou do Zermattu , mohou udělat další výlet v Saas Fee . Výjezd lanovkou na HANNIG a přes MÄLLIG (2.700 m) pěšky do Saas Grundu .
7. den: Dopoledne odjezd z Wallisu do oblasti centrálního Švýcarska . Výjezd lanovkou na Rigi, nazývanou Švýcary „ královnou hor“, s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Vede sem první horská ozubnicová železnice v Evropě. Krátká vycházka kolem vrcholu. V termínu 8.7.-15.7.: Dopoledne možnost výjezdu lanovkou na Spielboden a Längfluh s dalšími výhledy, možností procházky kolem jezera, a nebo pozorování svišťů. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou, nebo busem. Lanovka je zahrnuta v místní pobytové kartě. V poledne odjezd do Rhonského údolí a návštěva termálních lázní LAVEY-LES-BAINS (termální bazény vnitřní i venkovní, vířivky, masážní trysky, cena lázní cca 30 CHF / 3 hod. Kdo by se nechtěl koupat v lázních, může společně s průvodcem podniknout vycházku v okolí. K večeru odjezd ze Švýcarska.
8. den: Příjezd do Prahy ráno.

08.07. - 15.07.24 pondělí - pondělí
polopenze autokarem
16 490 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)
13.07. - 20.07.24 sobota - sobota
polopenze autokarem
Sleva 3% 16 490 Kč 15 990 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

Cena zahrnuje

 • doprava luxusním autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
 • 5x polopenze (česká kuchyně)
 • pobytová karta na místní lanovky a busy dle programu

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna vč. turistiky nad 3000 m n.m. (příplatek: 560 Kč)
 • 5x balíček na oběd (příplatek: 500 Kč)
 • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: 2000 Kč)