Kanárské Ostrovy - Lanzarote


 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Poznávací

Přírodní rezervace pod ochranou UNESCO, to je Lanzarote. Úchvatný ostrov s neobyčejnou krajinou, spojený s architekturou Césara Manriqueho . Slavný malíř, sochař a architekt přispěl k rozvoji ostrova Lanzarote velkou měrou. Jeho představy o turistice a ochraně životního prostředí umožnily ostrovu zachovat si svůj osobitý charakter. Čekají nás sopečné kužely, skvělé pláže, tradiční venkovská architektura, jedinečný NP Timanfaya, Jameos de Agua – sopečný tunel s koncertní síní a solným jezírkem. Bez nadsázky tak trochu jiný svět. Společně prozkoumáme celý ostrov, budeme si užívat vody oceánu i opojné vyhlídky z Miradoru del Rio. Formou celodenního výletu poznáme i sousední ostrov Fuerteventura. Ubytováni budeme na jihu ostrova v letovisku Playa Blanca s písečnými plážemi a nádherným výhledem na sousední ostrovy Fuerteventura a Lobos.

ostrov Lanzarote: Playa Blanca – NP Timanfaya – Ohňové hory – Cactusgarden – Údolí tisíce palem – Mirador de Haría – vyhlídka Mirador del Rio – sopečné tunely Jameos del Agua a Monumento del Campesino – jezero El Golfo – Playa Papagayo – staré město Teguise – jeskyně Cueva de Los Verde – dům LagOmar – vinice La Geria – solné laguny Salinas de Janubio

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
Kanárské ostrovy jsou posunuty o jednu hodinu zpět oproti středoevropskému času.

Doprava: letecky

Nástupní místa: 15.10. - 22.10. odjezd L1

letecky na trase Praha - Lanzarote - Praha, po destinaci se budeme pohybovat klim. autobusem.

Ubytování: různé

Mirador Papagayo by Livvo v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. Hotelový komplex se skládá ze dvou třípatrových budov, ve kterých se nachází restaurace a několik barů. U hotelu jsou k dispozici dva venkovní bazény, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětský bazén a dětský klub. V hotelu jsou pořádány pravidelné animační a večerní programy. Hosté mohou v hotelu dále využít posilovnu, zahrát si volejbal, squash, billiard nebo tenis, je zde wellness a půjčovna kajaků. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi, klimatizaci, telefon, televizor, konvici a vysoušeč vlasů. Za poplatek je k dispozici také minibar a trezor. U každého pokoje je balkon nebo terasa s příjemným výhledem do okolí.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

hotel****

UBYTOVÁNÍ
- 7x ubytování v hotelu **** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím
Mirador Papagayo by Livvo v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. Hotelový komplex se skládá ze dvou třípatrových budov, ve kterých se nachází restaurace a několik barů. U hotelu jsou k dispozici dva venkovní bazény, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětský bazén a dětský klub.
V hotelu jsou pořádány pravidelné animační a večerní programy. Hosté mohou v hotelu dále využít posilovnu, zahrát si volejbal, squash, billiard nebo tenis, je zde wellness a půjčovna kajaků.
Pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi, klimatizaci, telefon, televizor, konvici a vysoušeč vlasů. Za poplatek je k dispozici také minibar a trezor. U každého pokoje je balkon nebo terasa s příjemným výhledem do okolí
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Odlet v poledních hodinách (předpokládaný odlet v 11:35 hod) s průvodcem z Prahy na ostrov LANZAROTE , čtvrtý největší ostrov Kanárských ostrovů. Celý ostrov je přírodní rezervací pod ochranou UNESCO . Transfer na ubytování do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání. Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a pláží Papagayo.
2. den: Dopoledne informa ční schůzka a procházka turistickou zónou PLAYA BLANCA - pobřežní promenáda u místních pláží, jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech – Marina Rubicon , Castillo del Aguila – obranná věž. Odpočinek na plážích, koupání.
3. den: Individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet po OSTROVĚ LANZAROTE. Ráno odjezd do NP TIMANFAYA , kterému se také říká Montaňas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace vulkanické činnosti a unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelný zážitek. Jedinečná je zde i místní restaurace, kde se přípravují pokrmy na "sopečném grilu". V centru ostrova si odpočineme u MONUMENTO DEL CAMPESINO – jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací (možnost oběda, není zahrnut v ceně), ukázka výroby lanzarotských suvenýrů umístněné v tradiční kanárské architektuře s uměleckým dílem Césara Manriqua. Zastávka ve fascinující zóně vinic LA GERIA s obědem a možností ochutnávky vín (není zahrnuto v ceně). Procházka ke smaragdovému jezeru EL GOLFO . Krátká zastávka u SALINAS DE JANUBIO – solné laguny s tradičním způsobem získávání soli.
4. den: Celodenní fakult. výlet na OSTROV FUERTEVENTURA. Ráno pěší procházka do přístavu v Playa Blanca. Poté lodí na ostrov Fuerteventura (cca 45 min.), pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit i delfíny. Autobusem se přesuneme do města LA OLIVA , kde sídlila vojenská správa ostrova – v pevnosti " Casa de los Coroneles " (Dům plukovníků). Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel - TINDAYA . Pokračujeme přes vrcholky hor do původního hlavního města BETANCURIA . Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie. Návrat na sever na písečné DUNY CORRALEJO , cca 1 hod. přestávka na koupání, focení a návrat do přístavu.
5. den: Skryté krásy ostrova - celodenní fakultativní výlet CUEVAS DEL VERDE (Zelené jeskyně), 1 hod. organizovaná procházka i s místním průvodcem v úžasné spleti lávových tunelů, podzemních jezer a koncertní síní.
6. den: Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na pláž Playa Papagayo .
7. den: Odpočinek u moře, individuální volno, koupání.
8. den: Snídaně, volno dle odletu z Lanzarote. Transfer na letiště a odlet do ČR (předpokládaný přílet v 21:55 hod.).

Cena zahrnuje

 • 7x polopenzi formou bufetu,
 • 7x ubytování v hotelu**** - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím,
 • letištní taxy a poplatky,
 • průvodce CK
 • transfer z/na letiště,

Cena nezahrnuje

 • Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení
 • Fakultativní příplatek:
 • MĚNA A KURZ
 • UPOZORNĚNÍ
 • vstupné,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"