Gran Canaria - „ostrov Věčnosti“


 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Není určeno k proviznímu prodeji
  • Neexportovat do iDNES.cz

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako "malý kontinent". Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i "saharské písečné duny". Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je kombinací odpočinku a opalování s poznáváním přírody a zajímavých míst!

Playa el Inglés - Tenerife - Pico del Teide – Puerta de La Cruz - Fataga - Roque Nublo - Cruz de Tejeda – Teror – Firgas - Las Palmas - Santa Catalina – Caldera de Bandama - Puerto Mogan - Puerto Rico - Maspalomas – Playa el Veril – Playa del Inglés

KOUPÁNÍ NA PLAYA DEL INGLÉS, PLAYA EL VERIL

PLÁŽE LETOVISKA PLAYA DEL INGLÉS, PÍSEČNÉ DUNY, HORSKÉ MASÍVY

Orientační ceny vstupného: Výlet na ostrov Tenerife 78 €
Kolumbovo muzeum 2-3 €
Lodní taxi - Puerto Rico 7 €
Žlutá ponorka 31,50 €
Akvária – Poema del Mar 25 €

Kapesné: Na vstup a výlety doporučujeme cca 150 €.

Doprava: letecky

Nástupní místa: 08.05. - 15.05. Odjezd L2, L3
18.09. - 25.09. Odjezd L2, L3

Ubytování: různé

APATRHOTEL FOLIAS*** (8.5. - 15.5.)
hotel se nachází jen 150 m od krásné písčité pláže, 16 km od města Vecindario. Jedná se o 8mi patrový aparthotel, který nabízí příjemné ubytování, bazén pro dospělé i děti a bohaté sportovní vyžití v okolí.V blízkosti hotelu jsou supermarkety, taxi, autobusová zastávka, zdravotnické služby, obchody, bary a restaurace. Vybavení hotelu: 112 pokojů, vybavení pokoje - klimatizace, kuchyňský kout, koupelna (sprchový kout, WC), dvoulůžková postel, trezor, pracovní stůl, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice/kávovar, pračka, sada na žehlení, připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (za poplatek). K standardnímu zařízení většiny pokojů patří balkón. Dále v hotelu výtah, 2 restaurace, lobby, 24 hodinová recepce, bar, supermarket, obchody. Sezónní bazén se slunečníky a lehátky, bar u bazénu, solarium a masáže (za poplatek). Internet: Wi-Fi ve společných prostorech i na pokojích (za poplatek). Sport a zábava: Hotel nabízí šipky, kulečník, živou hudbu, půjčovna kol (za poplatek).
Hotel BEVERLY PARK*** (18.9. - 25.9.2019)Oblíbený hotel s výhodnou polohou mezi středisky Playa del Inglés a San Agustín, pobřežní promenáda cca 50 m. Malé nákupní centrum cca 5 minut chůze. Písečná pláž v bezprostřední blízkosti hotelu.
Vybavení: 469 pokojů, 7 pater, 3 výtahy, recepce, trezory za poplatek, restaurace, bar, pizzerie/snack bar, společenský sál, místnost s TV/sat., herna, kadeřnický a kosmetický salon. Venku 2 bazény (1 s možností klimatizace/vyhřívání), jacuzzi, bar u bazénu, terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky za poplatek.

hotel***

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na Gran Canarii, přílet v odpoledních hodinách, transfer na ubytování do hotelu v Playa del Inglés, letovisko se známou světlou písečnou pláží PLAYA DEL INGLÉS.
2. den: Informační koktejl s průvodcem, pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání.
3. den: Pobyt u moře , individuální volno nebo fakultativní výlet lodí na ostrov TENERIFE , výjezd po hřebenové cestě s vyhlídkami k národnímu parku s nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m) a návštěva místního muzea, sjezd na severní část ostrova do nejúrodnějšího údolí Valle de Orotava. Oběd v místní restauraci zahrnut v ceně. PUERTO DE LA CRUZ - procházka příjemným historickým centrem, v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisek na ostrovech. Návrat na ubytování.
4. den: Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA , projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO , vyhlídka na skálu, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrova CRUZ DE TEJEDA , srdce královských cest s nádhernými výhledy. Serpentinovou silnicí se dostaneme do jednoho z nejkrásnějších měst ostrova TEROR , kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Na závěr dne pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS , která kaskádovitě protéká městem a je doprávázena nádherným souborem sevilských dlaždic. Podle časových možností se na závěr dne zastavíme v údolí obydlených jeskyní Guayadeque.
5. den: Přesuneme se do hlavního města LAS PALMAS , prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Uvidíme historický hotel Santa Catalina s kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario, kde se každou neděli v poledne pořádá folklorní představení tanců a zpěvů v kanárských krojích. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA , procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar. Podle časových možností pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA . Návrat na ubytování.
6. den: Polodenní výlet kombinující místní autobusovou a lodní dopravu (cca 8 €). Dopoledne odjezd do kouzelného přístavu "Kanárských Benátek” PUERTO MOGAN , procházka a fakultativní možnost ponoru se žlutou ponorkou. Příjemná plavba lodním taxi podél západního pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO , odkud se přesuneme linkovým busem na jih ostrova k majáku v MASPALOMAS . Procházka po promenádě kolem dun až k jezírku v chráněné rezervaci. Individuální volno, možnost posezení v hospůdkách. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).
7. den: Pobyt u moře , individuální volno, možnost koupání na plážích PLAYA EL VERIL , zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo na pláži PLAYA DEL INGLÉS , která se pozvolně mění v pláž Maspalomas a táhne se v délce dlouhých šesti kilometrů, 6 km zlatých písečných dun. Fakultativní výlet do Loro Parku na ostrově Tenerife.
8. den: Snídaně, individuální volno, transfer na letiště a odlet do republiky.

Cena zahrnuje

 • 7x polopenzi
 • 7x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • dopravu klim. autokarem program 4. a 5..den
 • leteckou přepravu Praha - Gran Canaria - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • služby českého průvodce
 • transfer z/na hotel

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 3800 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč s možností vyššího připojištění storna zájezdu +250 Kč
 • pokoj s výhledem na moře 1300 Kč/pokoj - u termínu 18.9. - 25.9.2019
 • vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • výlet na ostrov Tenerife cca 80 € - nutná rezervace v CK měsíc před odletem – platba na místě