Andalusie s návštěvou Barcelony a Madridu - bus


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Barcelona – Valencie – Granada – Gibraltar – Ronda – Nerja – Antequera – Málaga – Sevilla - Córdoba – Toledo – Madrid

Důležité upozornění: Vstup do Alhambry v Granadě nelze garantovat s ohledem na přísnou regulaci návštěv, kterou místní správa pro tuto památku zavedla. Vstup je nutno při přihlášení k zájezdu rezervovat, správní instituce Alhambry si však vyhrazuje právo potvrzení vstupu dva týdny před plánovanou návštěvou. Při nepotvrzení vstupu bude záloha vrácena

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Německo do Francie.
2. den: Prohlídka města Barcelona - metropole Katalánska (devítihodinová přestávka), gotická čtvrť, přístav, vrch Montjuic, tepna starého města La Rambla a  velké množství staveb slavného španělského architekta Antoni Gaudího – Sagrada Familia, Tři Grácie, La Pedrera aj.). Přejezd na ubytování.
3. den: Snídaně. Cesta do Andalusie , prohlídka Valencie , třetí největší město Španělska proslulé svými slavnostmi a fiestami. Město bohaté na památky, historické centrum s neopakovatelnou atmosférou, rušný přístav. Dochovaly se zde středověké hradby s věžemi a několik starobylých kostelů včetně katedrály La Seo. Pokračování v cestě na jih na ubytování.
4. den: Snídaně. Granada (UNESCO), město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s krásnými památkami z doby maurské nadvlády - palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami – útočiště nasrovských králů, pevnost Alcazaba, šikmé a křivolaké ulice čtvrti Albaicín s širokým výhledem a domy s maurskými ozdobami. Odjezd na ubytování v přímořském letovisku v oblasti Málagy, večeře.
5. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, večeře.
6. den: Snídaně. Výlet na Gibraltar, britská kolonie, pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Malebné bílé městečko ve vnitrozemí, ve skalní rozsedlině Ronda, které svou romantikou uchvátí každého návštěvníka. Návrat na ubytování, večeře.
7. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře. Půldenní výlet do Nerji, letovisko a známé jeskyně Cuevas de Nerja s jeskynními malbami starými až 20 000 let. Návrat na ubytování, večeře.
8. den: Snídaně. Antequera bílé romantické město ležící v pohoří El Torcal s maurskou pevností, odkud jsou nádherné výhledy na centrum a široké okolí. Historické centrum je tvořeno převážně kostely z období renesance. Procházka v přírodním parku Torcal de Antequera, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. Na závěr prohlídka města Málaga, přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa. Návrat na ubytování, večeře.
9. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, večeře.
10. den: Snídaně. Jedinečná Sevilla (UNESCO), město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Córdoba (UNESCO), jedinečná maurská mešita přestavěná na křesťanskou katedrálu, krásné zahrady starého Alcazaru, bílá židovská čtvrť s úzkými uličkami. Odjezd na ubytování.
11. den: Snídaně. Toledo (UNESCO), krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca a Del Tránsito, romantické uličky bývalé maurské a židovské čtvrti. Odjezd na ubytování.
12. den: Snídaně. Prohlídka Madridu , hlavního města Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol. V podvečer odjezd do ČR.
13. den: Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

 • 10 ubytování
 • 10 snídaní
 • 6 večeří
 • dopravu luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 430 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 820 Kč)
 • Vstup do Alhambry nelze garantovat viz text. záloha (příplatek: 1000 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 5100 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • vstupy, pobytovou taxu, místní dopravu, fakultativní služby cca 100 EUR