Hřebenovka Julských Alp


  • ubytování: horská chataubytování: horská chata
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
    • Aktivní dovolená
    • Turistika

Mnozí tvrdí, že není krásnější kout Alp, než právě Slovinsko a rozeklané hřebeny Julek vypínající se nad hluboká údolí Soči a Sávy. Jejich nádhera vynikne tím, že nahoře na hřebeni strávíme i západy a východy slunce a přespíme na horských chatách přímo v srdci hor. Ty nám umožní absolvovat vyhlídkovou trasu po hlavním hřebeni, která nás přes nejkrásnějšími partie Julských Alp přivede až na národní vrchol Slovinců - Triglav (2.864 m). Horské stezky jsou místy zajištěné ocelovým lanem - via ferratami. Trasa nám připraví skutečně překrásné výhledy, ale také dlouhé úseky se značným převýšením - ocení ji tedy především vytrvalí jedinci. Odolnost proti závratím i vybavení pro jištění a přilba jsou nezbytné.

Noclehy a stravování: Nocujeme na horských chatách s možností polopenze, spacák ani jídlo vás tedy na zádech tížit nemusí.

Program: 1.–2. Večerní odjezd z Brna, noční přejezd Rakouskem do Julských Alp. Procitneme v sedle Vršič (1.611 m) a vyrazíme do monumentálního sedla RAZOR, odkud už je to coby kamenem i na jeho vrchol (2.601 m) s okolními horami jako na dlani. Přenocujeme na chatě Pogačnikov Dom (2.050 m) obklopeni nádhernými horskými panoramaty (↔ 9,5 km / 6 - 7 hod.,  ↑ 1.331 m)

3. Cestou na Bovški Gamsovec (2.392 m) se pozdravíme s místními kozorožci a přes ukázkové sedýlko Luknja zamíříme k chatě Na Doliču, kde nasbíráme síly pro závěrečný útok na hlavní vrchol (↔ 9 km / 6-7 hod., ↑ 1.429 m, ↓ 1.300 m).

4–5. Hřebenovou túru po nejvyšších partiích Julských Alp korunujeme výstupem na jejich monumentální dominantu TRIGLAV (2.864 m). Přes vedlejší vrchol Malý Triglav poté sestoupíme na Triglavský dom na Kredarici. S výhledy do monumentální severní stěny Triglavu sestoupíme do doliny Vrata k Aljaževu domu (1.015 m), kde si odpočineme, nahlédneme k vodopádu Peričnik a pak vyrazíme vstříc autobusu k nejbližší vesnici Mojstrana (↔ 22,5 km / 9-10 hod., ↑ 906 m, ↓ 2.419 m). Do Brna se vrátíme v neděli v ranních hodinách.

Speciální cena pro členy Alpenverein: 4.600 Kč

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem (kombinovaná doprava s jinými zájezdy)
  • 2x nocleh na chatách
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh
  • zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee