jednodenní lyžování Saalbach - Hinterglemm


 • ubytování: bez ubytováníubytování: bez ubytování
  strava: bez stravystrava: bez stravy
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Aktivní dovolená
  • Lyžování

Lyžařská aréna Saalbach Hinterglemm Leogang je největší lyžařskou arénou v Rakousku. Ten, kdo by si chtěl vyzkoušet velký okruh po nejatraktivnějších sjezdovkách na jižních a severních svazích, musí vstát brzy. Přesto se to vyplatí. Široké úžasné sjezdovky, vhodné pro rodiny, z vrcholů Kohlmaiskopf, Bernkogel, Reiterkogel a Spieleckkogel se nejlépe hodí pro to, aby se člověk dostal do formy, aby pak mohl hledat výzvy na razantních trasách, jako je sjezd pro mistrovství světa z vrcholu Zwölfer, vysokého 1984 m nebo příkrý severní sjezd ze Schattbergu, který je ve výšce 2020 m. Ať už jste vyznavači carvingového lyžování nebo ambiciózní závodní lyžaři, najdete zde vhodný svah. V celé lyžařské oblasti láká na kulinářské pochoutky, jako jsou Kaspressknödel (knedlíčky s pivním sýrem), Kaiserschmarrn (sladký císařský trhanec) nebo Stelzen, 40 původních salaší. V údolí vozí bezplatné skibusy, které jezdí od 9 do 17 hodin mezi jednotlivými místy, rekreanty zpět do výchozího místa.

lyžařská oblast Saalbach-Hinterglemm-Leogang leží jižně od Salzburgu, 20 km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach.

Lyžařský areál tvoří 200 km propojených sjezdovek v údolí s deseti vrcholy, většina svahů má jižní nebo severní orientaci. Leogang je připojen k hlavní části "přes kopec".
K dispozici je téměř vše, co si lze přát - tratě s homologací FIS (Zwolferkogel, Kohlmaiskopf) i méně náročné široké sjezdovky (Kohlmaiskopf - tratě obklopující červenou FIS).
V okolí je 80 km upravených běžeckých tras.
V oblasti jsou 4 snowboard parky (Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel). Park v Hinterglemmu je vybaven i umělým osvětlením.

Ceny skipasů najdete na této adrese:
https://www.saalbach.com/de/winter/skitickets/skitickets-skicircus

Doprava: autokarem

Autobus, nebo mikrobus.
Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy od Smíchovského nádraží ČD (parkoviště TAXI vlevo před hlavním vchodem) v 01.15 hod, z Příbrami od plaveckého stadionu v 02.00 hod., z Písku - parkoviště před OD LIDL v 02:45 hod., z Č.Budějovic od ČS Agip u Kauflandu v 03.45 hod, Plzně - ČS SHELL pod CAN v 01:45 hod., příjezd do letoviska , celodenní lyžování, v 16:00 hod. odjezd do ČR, návrat do Prahy kolem 23:00 hod.

leden 2021

30.01.21 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
1 290 Kč
cena za 1 den (0 nocí)

únor 2021

13.02.21 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
1 290 Kč
cena za 1 den (0 nocí)
27.02.21 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
1 290 Kč
cena za 1 den (0 nocí)

březen 2021

13.03.21 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
1 290 Kč
cena za 1 den (0 nocí)
27.03.21 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
1 290 Kč
cena za 1 den (0 nocí)

Cena zahrnuje

 • doprava mikrobusem
 • (v ceně dopravy je zahrnuta přeprava jednoho páru lyží, popř. snowboardu, jednoho páru lyžařských bot a zavazadla o hmotnosti do 25kg)
 • technický doprovod

Cena nezahrnuje

 • vratná kauce na skipas - platí se na místě
 • skipas - platí se na místě