To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky

Norská metropole pro cestovatele – pokušení, které vás dostane. S naším průvodcem poznáte největší zajímavosti Osla a okolí. Projdete se proslulým parkem s díly Gustava Vigelanda, navštívíte jedinečné muzeum Fram s polární lodí, užijete si výhled na kouzelný Oslofjord z Holmenkollenu i úžasnou přírodu zalesněné oblasti Nordmarka. Připraveni na zážitky? Objevujte Oslo jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu : dvě kabinová zavazadla


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 30 x 20 x 38 cm (kombinovaná hmotnost obou zavazadel nesmí přesáhnout 10 kg)

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 1 900 CZK: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy, přílet do Osla a ubytování. Po příletu do Osla se společně přesuneme na hotel, kde se ubytujeme. V případě příznivého letového řádu v podvečerních hodinách navštívíme jednu z nejoblíbenějších norských atraktivit – Frognerpark , známý také jako  Vigelandův park . Jedná se o rekreační oblast se sochami významného sochaře Gustava Vigelanda. Mezi jinými spatříme také jeho 17 metrů vysoký monolit , jenž je tvořen 121 vzájemně propletenými těly, a také symbol města, kterým je socha Sinnataggen v překladu  „vztekající se chlapeček“ . Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Prohlídka nejkrásnějších míst norské metropole a odpoledne návštěva unikátních osloských muzeí. Po snídani se vypravíme do centra města. Projdeme se po hlavní obchodní ulici a promenádě Karl Johansgate , která vede od hlavního nádraží až ke Královskému paláci. Cestou spatříme budovu Dómu na náměstí Stortorget , budovu Parlamentu, Univerzity, Národního divadla a dojdeme až ke Královskému zámku, který obklopuje zámecký park. Poté budeme pokračovat k monumentální budově radnice (Rådhuset) obložené pálenými cihlami , která přestavuje výrazný symbol města. Radnice je místem, kde se každoročně 10. prosince koná prestižní ceremoniál při příležitosti udělování Nobelovy ceny míru. V Oslu také sídlí Nobelovo mírové centrum , jehož expozice informuje o A. Nobelovi a všech nositelích této unikátní ceny. Nevynecháme ani působivou moderní  budovu Opery (Operahuset). U budovy radnice nasedneme na lodní taxi, které nás pohodlně zaveze na poloostrov Bygdoy, kde budete mít možnost celé odpoledne věnovat návštěvě  nejkrásnějších norských muzeí . Doporučujeme navštívit  Muzeum Fram , jehož hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. K muzeu byla přistavěna nová budova, jež je věnována lodi Gjøa, kterou jako první Amundsen proplul Severozápadní cestou od Grónska. Dále stojí za návštěvu také  Muzeum Kon-Tiki , které představuje zachovalý vor Kon-Tiki a také dlouhý člun z papyru Ra II., se kterým Heyerdahl přeplul Atlantik. Zájemci se mohou vydat i do  Národopisného muzea  – Norsk Folkemuseum, jehož hlavní atrakcí je muzeum pod širým nebem (skanzen)  – tvoří ho staré měšťanské domy, dvory, stáje a další historické objekty. Nejzajímavějším exponátem je dřevěný kostelík z Golu v Hallingdalu , který se datuje do roku 1200. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Návštěva Holmenkollenu, úchvatné výhledy, výlet do přírody oblasti Nordmarka. Dopoledne se vydáme do sportoviště zimních olympijských her Holmenkollen , kde spatříme 371 metrů vysoký skokanský můstek , z jehož vrcholu se otevírá nezapomenutelný pohled na území celého hlavního města a přilehlého fjordu. Můstek byl postaven u příležitosti zimních olympijských her v roce 1952 a patří mezi největší turistické atrakce Skandinávie. K můstku náleží také lyžařské muzeum (Skimuseet) , které obsahuje cenné lyžařské exponáty (lyže staré 2 500 let a další). Odtud se vydáme se zájemci na příjemný pěší výlet do přírody oblíbené zalesněné oblasti Nordmarka a budeme tak mít možnost zažít pravou norskou přírodu rozprostírající se jen pár kilometrů od hlavní metropole. Oblast tvoří mnohá jezírka, zalesněné pahorky a je protkaná sítí krásných turistických tras. Cestou narazíme i na několik skvělých vyhlídkových bodů. Kdo by neměl zájem o vycházku v přírodě, může strávit odpoledne individuálním programem ve městě. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.
4. den: Dle letového řádu odlet zpět do ČR. V závislosti na letovém řádu následuje program s průvodcem nebo přesun na letiště a odlet do Prahy.

květen 2024

30.05. - 02.06.24 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
21 990 Kč
cena za 4 dny

červenec 2024

04.07. - 07.07.24 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 4 dny

srpen 2024

22.08. - 25.08.24 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 4 dny

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Oslo–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • 3x ubytování
 • 3x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné cca 2 500 NOK (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč