Berchtesgaden + Orlí hnízdo + Königsee


 • ubytování: bez ubytováníubytování: bez ubytování
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Pobytové zájezdy

Berchtesgaden je městečko v jihovýchodním koutě bavorského správního okresu Horní Bavory a správní středisko jižní části okresu Berchtesgadensko. Nejbližší větší město je Bad Reichenhall, nejbližší velkoměsto a oblastní regionální centrum je Salzburg, 15 km na jih na rakouské straně. Město obklopují Berchtesgadenské Alpy.

Adolf Hitler objevil v roce 1923 kouzlo berchtesgadenského údolí. Při převzetí moci v Německu nacionálními socialisty doznal Berchtesgaden množství změn. Obersalzberg byl zabrán nacistiský režimem a prohlášen jako vůdcovo osobní ochranné území s horským statkem uprostřed, a poté získán pozemek zčásti pod sílícím nátlakem. Také předimenzované berchtesgadenské nádraží je dalším svědectvím této megalomanie. Obyvatelé města byli režimu nakloněni jen málo. Proto bylo berchtesgadenské politické hnutí Weihnachtsschützen při denacifikaci pracovně zařazeno jako skupina „vzdorujících moci“. Dokonce i místní stranické a politické vedení z velké části sestávaly z přistěhovalců. I přes všeobecně známý politický symbolismus Berchtesgadenu, se letecké nálety 25. dubna 1945 omezily pouze na Obersalzberg. Kromě této výjimky neutrpěla městská infrastruktura ani zástavba téměř žádné válečné škody. Následné stažení nacionálně socialistických špiček, které stále ještě zůstávaly v Berchtesgadenu, mělo vytvořit předpoklad pro předání Američanům bez boje, kteří si Berchtesgaden ještě před koncem války vymínili jako jeden ze svých opěrných bodů.

Viditelné znamení, že je doba národního socialismu v berchtesgadenském kraji kriticky přijímána, však bylo uskutečnitelné teprve roku 1999 po stažení Američanů a počátečních protestech různých místních politiků proti zřízení Dokumentačního centra na Obersalzbergu.

Doprava: autokarem

Autokarem, nebo mikrobusem - podle počtu přihlášených. Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 7 osob, při obsazení celého mikrobusu zajistíme po dohodě jakékoliv odjezdové místo. Odjezdová místa: Praha, Beroun, Rokycany, Plzeň, Příbram, Písek, Č.Budějovice

Program zájezdu

1. den: odjezd v 01.15 hod. z Prahy Smíchova, od vlakového nádraží ze stanoviště TAXI vedle hlavního vchodu do nádraží, další nástupní místa po dohodě: Příbram, Písek, Strakonice, České Budějovice, Beroun, Rokycany,Plzeň. V ranních hodinách přijedeme na parkoviště Obersalzberg, odkud se můžeme vydat pěšky anebo speciálním autobusem po inženýrsky unikátní silnici (výškový rozdíl 729 m překonává pomocí jediné zatáčky) na parkoviště Kehlstein, odkud nás během 41 vteřin dopraví výtah na vrchol Orlího hnízda – Kehlsteinhaus – 1834 m.n.m – bývalé rekreační sídlo A. Hitlera – z tohoto místa se nám naskytne nezapomenutelný výhled do údolí Berchtesgadenu. Po návštěvě Orlího hnízda se zastavíme na exkurzi v nejstarší likérce Enzian v Bavorsku, kde budete mít možnost ochutnat a eventuelně zakoupit zdejší výrobky. Po poledni přejedeme ke Königsee – Královské jezero – možnost projížďky elektročlunem po jezeře na poloostrov sv. Bartholoma s kostelem. Mimořádnou atrakcí je proslulé echo Královského jezera. Alternativně je možné vyjet lanovkou na další vyhlídkový vrchol JENNER. V případě špatného počasí navšívíme solný důl, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet, jakým způsobem se v minulosti těžila sůl.... V podvečerních hodinách odjedeme do Prahy. Předpokládaný návrat do 22.00 hod.

květen 2021

22.05.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den

červen 2021

05.06.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den
19.06.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den

červenec 2021

05.07.21 po pondělí - pondělí
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den
17.07.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den

srpen 2021

14.08.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den
28.08.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den

září 2021

18.09.21 so sobota - sobota
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den
28.09.21 út úterý - úterý
vlastní autokarem (Praha)
1 290 Kč
cena za 1 den

Cena zahrnuje

 • doprava autokarem, nebo mikrobusem (podle počtu přihlášených)
 • technický doprovod

Cena nezahrnuje

 • výjezd na Orlí hnízdo (příplatek: 16,60 €)
 • projížďka lodí po Königsee (příplatek: 15 €)
 • solný důl - dospělí (příplatek: 15,5 €)
 • solný důl - děti 4-16 let (příplatek: 9,50 €)
 • lanovka na Jenner - celá trasa tam i zpět (příplatek: 21,40 €)
 • lanovka na Jenner - jedna trasa (příplatek: 16,40 €)
 • lanovka na Jenner - trasa tam i zpět v době od 14:45 hod. (příplatek 17,30 €)