Balaton a termální lázně


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Poznávací

BALATON, TERMÁLY, POZNÁVÁNÍ A VÍNO = RELAX U MAĎARSKÉHO MOŘE
V PROGRAMU NÁVŠTĚVA 4 RŮZNÝCH TERMÁLŮ
Užijte si svůj pobyt u Balatonu a k tomu se pobavte výlety do slavných a zajímavých míst v okolí a odpočívejte v nesčetných termálních lázních. Prostě nechte se hýčkat.
Zájezd bez nočních přejezdů!

Stravování: polopenze

snídaně i večeře - bohaté švédské stoly, k večeři neomezená konzumace nealkoholických nápojů

Ubytování: hotel

hotel Annabella Danubius*** je krásně položený přímo u Balatonu s nejkrásnější pláží. Navíc má vnitřní i vnější bazén.
Je vyhlášený vynikající kuchyní

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách ze Semil – směr Praha – Brno - Bratislava, přejezd do Maďarska, příjezd do Balatonfüredu. Náš hotel se nachází v nejkrásnější části malebného městečka, jen několik metrů od promenády Tagore, bezprostředně na břehu jezera. Po ubytování se po ní budete moci projít, své kouzlo má procházka do přístavu plachetnic, k někdejší vile spisovatele Móra Jókaiho nebo ke krásnému domu vybudovanému ve slohu klasicismu, který byl v letech 1893 až 1916 letním sídlem slavné herečky Lujzy Blaha, „nejoblíbenějším hnízdečkem slavíka národa“, jak uvádí nápis nad vchodem. Popřípadě se můžete osvěžit na hotelové pláži. Po večeři se budete moci projít na promenádě Tagore a navštěvovat příjemné restaurace, obchody a kavárny. Nocleh.
2. den: Ráno navštívíme Veszprém – „Město královen“ s malebnou hradní čtvrtí: požarní věž, Brána hrdinů, kaple sv. Gisely a sv. Jiří. Benediktinský vrch s úžasným panoramatickým výhledem na údolí Sedu a Bakoňský les. Poté přejedeme do městečka Tapolca. Při procházce městem zavítáme na upravené Hlavní náměstí (Fő tér), kde sedí i socha Malé princezničky (Kiskirálylány )Na místě současného Hlavního náměstí bylo odpradávna tržiště. Za pozornost tu stojí okolní domy i sloup Nejsvětější trojice uprostřed. Z náměstí se vydáme k Mlýnskému jezeru (Malom tó), kde panuje poklidná romantická atmosféra. Dnes v něm sídlí hotel. Co ale nesmíme vynechat, je malá jeskyně přímo v městečku, která je částečně zaplavena průzračně čistou vodou a návštěvníci se v ní mohou svézt na lodičkách. Unikátní jeskyně Tavasbarlang byla objevena při kopání studny. má tři úrovně, z nichž ta nejnižší a částečně i ta prostřední jsou zaplaveny vodou. Pod vámi bude jen několik desítek centimetrů průzračně čisté smaragdově zelené vody, v některých místech jsou viditelné průhledy do spodnější části jeskyně. Jsou zde ideální blahodárné podmínky pro lidský organismus - téměř 100% vlhkost, vysoký obsah vápníku a konstantní teplota přibližně 20 °C. Jedná se o mimořádný zážitek. Jsou to lzně pod skálou, lázně v jeskyni. U východu můžete navštívit velice zajímavé návštěvnické centrum. Na závěr dne nás čeká seznámení s místním výborným vínem. Pokocháme se pohledem na krásné místní vinice ale hlavně budeme mít možnost užít si ochutnávku vína v některém z místních vyhlášených vinařství. Mimochodem i pod domy na hlavní ulici v Tapolce obchodníci s vínem vybudovali vinné sklepy, kde se nabízí také ochutnávka vín. Návrat na nocleh.
3. den: Nejprve navštívíme město Keszthely – nazývané maďarské Versailles, krásný zámek – jedno z nejpřitažlivějších míst Balatonu, muzeum kočárů z doby monarchie, které je největším muzeem kočárů v Evropě. Hevíz – lázně, největší biologicky aktivní termální jezero v Evropě – pobyt v lázních. Zpět na nocleh.
4. den: Nejprve se vypravíme na nedaleký Tiháňský poloostrov – jedno z nejkrásnějších míst u Balatonu – staré domy z našedlého čedičového tufu s doškovými střechami, lidové stavby, Kopec ozvěn, keramická dílna, kopec Ovar s celami ruských pravoslavných mnichů 11. – 14. stol. Odtud se přívozem přeplavíme na druhou stranu jezera Balaton a navštívíme skanzen Szatodpuszta (historický statek). V Siofóku budeme relaxovat v lázních Galerius, které jsou pojmenované po římském císaři Galeriovi a připomínají atmosféru římských lázní. Nocleh.
5. den: Přejezd na koupání ve vyhlášených termálních lázních Sárvár (Bük). Odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách. Zájezd bez nočnich přejezdů!

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Slevy

 • first minute 500 Kč do 31. 1. 2024. 2023
 • Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -250 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4 x nocleh – hotel*** – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 4 x polopenze - švédské stoly, k večeři neomezená konzumace nealkoholických nápojů
 • uvítací přípitek
 • doprava klim. bus
 • průvodce
 • vstupy do bazénů, sauny a na pláž
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • příplatek na jednolůžkový pokoj 4.770 Kč
 • místní taxa 8 EUR - platí se na místě