To nejlepší z Jordánska + POBYT U RUDÉHO A MRTVÉHO MOŘE (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky

Římské a antické památky, olivové háje, šumění moře… Malý kus Itálie. Kde? Míříme do Jordánska – země neobjevených skvostů. Průvodce, který tu zná každý kout, vám ukáže pouštní zámečky i římské poklady Ammánu. Rozhlédnete se z hory Nebo a skalní město Petra si ujít nenecháte. Užijete si blahodárnou koupel v Mrtvém moři a ponoříte se do barevného světa Rudého moře. Dopřejte si aktivní dovolenou z první ruky a poznávejte Jordánsko s cestovateli!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

během dne možnost občerstvení na místech doporučených průvodcem

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ammánu. Přílet na Mezinárodní letiště Královny Alie, prohlídka ammánské Citadely. Po ubytování a první společném obědě se podíváme na pozůstatky Jupiterova chrámu na tzv. Citadele. Pokocháme výhledem na téměř celý Ammán, ale rovněž uvidíme ostatky původního města z různých historických dob.
2. den: Po snídani navštívíme pouštní zámečky a odpoledne nás čeká prohlídka další části Ammánu. První den v Jordánsku budeme věnovat českým stopám v této zemi. Nejprve navštívíme pouštní zámečky z raně islámské doby, z nichž jeden – zámek Amra  – objevil český badatel a orientalista Alois Musil na začátku 20. století. Kromě této stavby hluboko v jordánské východní poušti navštívíme rovněž pevnost Charrána . Odpoledne budeme věnovat prohlídce   Ammánu. Navštívíme jedno z nejimpozantnějších římských divadel všech dob. Neopomeneme rovněž navštívit novodobý symbol jordánské metropole mešitu Krále Abdulláha, jež je největší islámskou sakrální stavbou na území Jordánska. Návrat do hotelu a nocleh.
3. den: Celodenní výlet na sever Jordánska, kde navštívíme antické město Jerash a vesničku Adžlun. Naše cesta dnes povede na sever Jordánska, do zvlněné krajiny starozákonního Gileádu . Navštívíme tady antické město Jerash, které se pokládá za jedno z nejlépe zachovalých řecko-římských měst. Uvidíme monumentální Hadriánovou bránu, Oválné náměstí, římské divadlo, jakož i symbol Džeraše, chrám bohyně Artemis. Poté pojedeme přes borovicové lesy a olivové háje do vesničky Adžlun , nad kterou se vypíná impozantní středověký hrad z 12. století – pevnost Rabad . Po prohlídce se vrátíme zpět do Ammánu.
4. den: Odjezd z Ammánu do Madaby, poté se vypravíme na horu Nebo a ke křižáckému hradu Šobak. Ráno se vydáme do kouzelného městečka mozaik, do Madaby . Zmínka o tomto městě je již z doby existence starozákonního národa Moabitů. Navštívíme tady kostel Svatého Jiří, kde se nachází unikátní mozaiková mapa Svaté země, složena z milionů kamínků. Následně se z hory Nebo , na které podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, podíváme na Zaslíbenou zemi – z vyhlídky ve výšce 800 metrů uvidíme Mrtvé moře, město Jericho, údolí Jordánu, a při troše štěstí na viditelnost i město Jeruzalém. Následovat bude prohlídka jednoho z křižáckých hradů v Jordánsku – hradu Šobak.   V pozdním odpoledni přejezd na nocleh v Petře.
5. den: Tento den bude celý věnovám prohlídce růžového skalního města Petra (UNESCO). Dnes máme na programu celodenní prohlídku královského města Nabatejců – růžové skalní město Petru  (UNESCO). Naše objevování tohoto poměrně nově vyhlášeného divu světa (od roku 2007) začne procházkou kolem prastarých hrobek, poté vstoupíme do úzké soutěsky dlouhé tři kilometry, která nás dovede až ke slavné Pokladnici . Po krátkém oddychu půjdeme dál směrem k římskému divadlu až do samotného centra tehdejšího nabatejského královského sídla s jeho bránou do posvátného okrsku, chrámem Okřídlených lvů, chrámem boha Dušáry , jakož i křesťanským svatostánkem. Pro zájemce bude možnost pěšky nebo na oslech vystoupit ke Klášteru , odkud bude rovněž nádherný výhled na údolí Arava a do Izraele.  Odpoledne po ukončení prohlídky bude následovat odjezd do Akaby a nocleh.
6. den: Brzy ráno se pojdeme na výlet do pouště Wádí Rum, kde nás čeká jízda džípy a odpoledne se přesuneme k Rudému moři, kde bude čas na koupání. Brzy ráno se vydáme do Wádí Rum  (UNESCO) neboli Měsíčního údolí, které se pokládá za jednu z nejromantičtějších a nejpitoresknějších oblastí Arabské pouště. Dvouhodinová jízda džípy po jemném růžovém písku nám dá možnost pozorovat úchvatné scenérie plné bizarních pískovcových útvarů, beduínských stanů a ve stínu oddychujících velbloudů.  Odpoledne bude možné strávit na pláži Berenice u Rudého moře s výhledem do Izraele a Egypta a koupáním nebo pozorováním bohatého podmořského života. Volné odpoledne je možné rovněž využít k návštěvě Akvária nebo nákupům v centru Akaby.
7. den: Dnes nás čeká celodenní koupání v Mrtvém moři s léčivými účinky. Ráno nás čeká přesun k Mrtvému moři, kde strávíme poslední společné opoledne a noc. Tento čas bude vyhrazen především koupání a oddychu na pláži Mrtvého moře. Na vlastním těle vyzkoušíme léčivé účinky vody, která obsahuje více než 30 procent solí, jakož bahna s blahodárnými účinky na krevní oběh, celulitidu a suchou pokožku. Koupání v Mrtvém moři je zážitkem i díky tomu, že velká koncentrace solí zabraňuje člověku potopit se. Budeme možnost si zakoupit léčivé bahno, mořskou sůl a kosmetické výrobky s výtažky Mrtvého moře. Odpoledne se vypravíme na sever do nedaleké Betánie, kde se nachází místo křtu Ježíše , které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.  
8. den: Dle letového řádu transfer na Mezinárodní letiště královny Alie a odlet do ČR.

říjen 2024

31.10. - 07.11.24 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
39 990 Kč
cena za 8 dní

listopad 2024

17.11. - 24.11.24 neděle - neděle
polopenze letecky
39 990 Kč
cena za 8 dní

únor 2025

12.02. - 19.02.25 středa - středa
polopenze letecky
39 990 Kč
cena za 8 dní
26.02. - 05.03.25 středa - středa
polopenze letecky
39 990 Kč
cena za 8 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Ammán – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 3x ubytování v Ammánu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování v Petře ve dvoulůžkových pokojích
 • 2x ubytování v Akabě ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování u Mrtvého moře ve dvoulůžkových pokojích
 • 7x snídaně
 • 7x večeře
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • vstup do památek, vstupní vízum a spropitné (cca 260 EUR)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 400 Kč