Skvosty severní Itálie


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

V tomto zájezdu navštívíte skvosty severu Itálie, které
neodmyslitelně patří mezi hlavní cíle turistů celého
světa. Budete mít možnost si prohlédnout Benátky
a vychutnat si jejich atmosféru, stejně jako atmosféru
státečku San Marino, kochat se stále nádhernými
městy severní Itálie (Padova, Verona, Ravenna, Ferrara,
Bologna).

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: SIRMIONE – malebné městečko na jihu jezera LAGO DI GARDA, vystavěné při termálních pramenech využívaných k léčení, s krásnou pobřežní promenádou mezi palmami. VERONA (UNESCO) – město Romea a Julie s vyhlášeným antickým amfiteátrem s vynikající akustikou, s řadou paláců významných rodů a kostelů s nádhernou výzdobou.
3. den: RAVENNA (UNESCO) - důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. SAN MARINO (UNESCO) - samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano.
4. den: FERRARA (UNESCO) - město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. BOLOGNA - důležité univerzitní město s řadou historických památek, zvláště s charakteristickými středověkými věžemi. Evropské město kultury 2000.
5. den: BENÁTKY (UNESCO) – světově proslulé město rozložené v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes něž se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména však s obrovským počtem palácových staveb a více než stovkou kostelů. Odpoledne možnost plavby na malebný ostrov BURANO - ostrov rybářů a krajkářek, pestrobarevné malované fasády domů.
6. den: PADOVA - univerzitní město se stavbami z 12.-15. století s obrovským náměstím se sochami a vodotrysky Prato della Vale a malebným starým městem a bazilikou Sv. Antonína.Průjezd nejhezčí partií východních Dolomit . CORTINA D´AMPEZZO - horské středisko, dějiště zimní olympiády 1956. JEZERO MISURINA - malebné jezero v oblasti Dolomit , na jehož severu se tyčí dominanta Tre Cime di Lavaredo.
7. den: Příjezd v brzkých ranních hodinách.

18.09. - 24.09.20 pátek - čtvrtek
vlastní autokarem
6 990 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 4x ubytování v apartmánech (ve dvoulůžkových pokojích) s možností vaření.

Cena nezahrnuje

 • vstupní taxu do Benátek, bude-li v r. 2020 nově zavedena

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
 • Příplatek na výběr ložnice v apartmánu (cena je účtována na osobu) (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)