Popis: Pohodová dovolená v italském Rimini, ubytování v krásném stylovém hotelu Villa Adriatica****
Dovolená v italském Rimini
Snídaně, polopenze, plná penze či All Inclusive
Pouze cca 150 m od pláže
Klimatizace
Dítě do 3,99 let zdarma bez nároku na lůžko a služby
Vlastní nebo autobusová doprava
Vhodné pro rodiny s dětmi
Tipy na výlety – Bologna, Ferrara, Mirabilandia, Cattolica Aquarium
Rimini – největší přímořské letovisko Itálie
V italském městě Rimini je spousta možností zábavy a sportovního vyžití, ale přesto se jedná o klidné místo k odpočinku. Můžete se rozhodnout, zda chcete relaxovat v hotelu, na pláži nebo půjdete za zábavou a nákupy. V okolí je mnoho restaurací, kaváren, barů, zmrzlináren a obchodů. Městská část Viserba di Rimini je blízko starého města s jeho historickými památkami (např. Tibériův most, náměstí Piazza Cavour, Castel Sismondo nebo Antica Pescheria) a navštívit můžete také místní trhy a různé zábavní parky (největší zábavní park v Itálii Mirabilandia, dále aquapark Aquafan, zábavní park Oltremare, Italia in miniatura, definárium nebo Fiabilandia). A na pláži je samozřejmě k dispozici spousta vodních sportů a dalšího sportovního vyžití.
Ubytování v hotelu Villa Adriatica****
Stylový hotel se nachází v krásné historické budově z roku 1880 a je umístěn v srdci Marina Centro, cca 150 m od pláže. Villa Adriatica nabízí romantickou atmosféru a kvalitní služby. Nedaleko hotelu se nachází bary, restaurace a obchody. Čtyřhvězdičkový hotel je vybaven recepcí, barem, výtahem, společenskou místností s TV, restaurací, bazénem s jacuzzi (v provozu v závislosti na počasí), prádelnou, WiFi připojením a parkovištěm s omezenou kapacitou. Pro sportovce je k dispozici půjčovna kol zdarma (do vyčerpání).
Dvoulůžkové pokoje typ Excelsior s možností až 2 přistýlek
Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, fénem, klimatizací, telefonem, trezorem, SAT/TV a minibarem.
Dítě 0–3,99 let zdarma bez nároku na lůžko a služby.
Stravování formou snídaně, polopenze, plné penze nebo all Inclusive
Snídaně formou bohatého bufetu
Večeře servírované s výběrem z menu, zeleninový bufet
Nápoje nejsou zahrnuty v ceně
All Inclusive zahrnuje nápoje během jídel – neomezenou konzumaci vody a místního vína
Písečná pláž jen 150 m od hotelu
Rimini je proslulé svými upravenými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře a kamennými vlnolamy. Moře u pobřeží je tedy chráněno před silným příbojem. Hlavní části pláže jsou placené. Od hotelu Villa Adriatica je písečná pláž s pozvolným vstupem do moře vzdálená cca 150 m. Plážový servis je za poplatek (v rámci All inclusive v ceně).
Tipy na výlety
Bologna – hlavní město regionu Emilia–Romagna. Centrum města nabízí množství krásných cihlových domů, paláců, a uliček, které lákají k procházkám. Typická pro město jsou četná podloubí v celkové délce 38 km. Symbolem Bologni jsou dvě věže Asinelli a šikmá Gaisenda – jsou spolu s dalšími asi 20 věžemi pozůstatkem raně středověkého města.
Ferrara – město s rozsáhlým historickým centrem s paláci ze 14. a 15. století, které je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejvýznamnější památkou je hrad Castello Estense. Dále se zde nachází katedrála di Ferrara, radnice, historická univerzita ze 14. století, nebo renesanční paláce Palazzo dei Diamanti, Schifanoia nebo Romei.
Mirabilandia – je lunapark a zábavní park otevřený od roku 1992 u města Ravenna. Nabízí 38 atrakcí, zahrnující různé horské dráhy, vodní dráhy, prolézačky, volné pády, strašidelné domy a jiné atrakce.
Cattolica Aquarium – nabízí až 400 různých druhů vodních živočichů.
Důležité informace
Check in od 14.00–19.00 hod., check out do 10.00 hod.
Česky/slovensky hovořící delegát v oblasti v termínu od 15.6. do 14.9.2019, klientům k dispozici 1x týdně s nabídkou zvýhodněných vstupů do okolních atrakcí či případně výletů do San Marina
Povinná pobytová taxa cca 2,5 €/os./den – hradí se na místě
Malá domácí zvířata jsou povolena na vyžádání u CK za poplatek 30 €/pobyt – hradí se na místě
Dětská postýlka na vyžádání u CK za poplatek 10 €/noc – hradí se na místě
Poplatek za plážový servis není zahrnut v ceně (pouze v případě All Inclusive)
Možnost zapůjčení županu za poplatek 5 €/os. – hradí se na místě
Plážová osuška v ceně – v případě ztráty poplatek 10 €/osuška
Pračka k dispozici za poplatek
Vlastní i autobusová doprava
Při autobusové dopravě je velmi brzký ranní příjezd a na cestu zpět pozdější odjezd v podvečerních – večerních hodinách
Cestovat můžete s platným OP
Děti musí mít platný OP nebo vlastní cestovní pas
WiFi připojení – CK neručí za kvalitu připojení WiFi a za případné výpadky
Adaptéry pro italské zásuvky – naše klasické ploché zástrčky se dvěma kolíky pasují do italských užších nebo kombinovaných zásuvek. Pro použití eurozástrčky budete muset zakoupit speciální adaptér (adattatore per la presa elettrica nebo jen zkráceně adattatore, případně riduzione elettrica). Mají je v každém supermarketu, elektru za ceny cca € 1,50–3,50 (podle typu). Koupíte je i v ČR – například Alza.cz, Euronics apod.