Velký okruh Islandem + JEZERO MÝVATN + JÖKULSÁRLÓN (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel **+ubytování: hotel **+
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Nespoutaná země ohně a ledu – s průvodcem, který se vyzná. Vydáte se na vzrušující výpravu kolem celého ostrova, poznáte tradiční islandskou architekturu a u jezera Mývatn nevyjdete z úžasu. Zhlédnete nejkrásnější vodopády Goðafoss či Skógafos a budete obdivovat plovoucí kry v tajemné laguně Jökulsárlón. Dopřejte si magický ostrov kontrastů – objevujte Island jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, odtud transfer na ubytování. Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, odjezd do hotelu v Reykjavíku, ubytování.
2. den: TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu . Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Následovat bude krátká zastávka u biskupství Skálholt a návštěva vyhlášených islandských skleníků v Reykholtu (zde si se zájemci dáme oběd). Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den: Dopolední prohlídka Reykjavíku, přejezd na sever Islandu, seznámení s lidovou kulturou. V dopoledních hodinách si prohlédneme centrum hlavního města Reykjavík. Zastavíme se u vily Hofdi , u nového archtektonického klenotu, kterým je budova opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem a prohlédneme si  moderní plastiku Sun Voyager . Přejezd na sever Islandu započneme v poledne jízdou podmořským tunelem pod Hvalfjordem. Odpoledne vystoupáme na starý kráter Grábrok, ze kterého se nám naskytne krásný výhled na islandskou krajinu. Dále si prohlédneme skanzen lidové architektury Glaumbar , kde se seznámíme se životem Islanďanů v 18. a 19. století. Nejzajímavější je samotná farma, která je komplexem propojených budov severského rázu postavených z tradičních materiálů tj. kamene, dřeva a drnů. Budeme si moci prohlédnou jak místnosti obytné – kuchyň, společnou jídelnu a další, tak prostory hospodářské. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.
4. den:
5. den:
6. den: Vodopády a kouzelná příroda NP Jökulsárgljúfur. Po snídani se vydáme do oblasti Námafjall , kde spatříme unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a fumaroly a navštívíme místa podřimujících (Krafla) i dávno vyhaslých sopek . Obdivovat budeme také akvamarínovou hladinu v obrovském zatopeném kráteru Víti (Peklo) ležícím nedaleko sopky Krafla. Dále nás čeká nejmohutnější vodopád Islandu – Dettifoss v národním parku Jökulsárgljúfur, jehož přívaly vod padají s hukotem do ohromujícího kaňonu na řece Jökulsáá fjöllum. Vydáme se i na krátkou túru k vodopádu Hafragilsfoss . Pokračovat budeme liduprázdnou krajinou vysočiny Möđrudalsörćfi do městečka Egilsstađir a zde doplníme zásoby. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.
7. den:
8. den:
9. den: Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních hodinách.    

25.08. - 02.09.21 středa - čtvrtek
snídaně letecky
68 990 Kč
cena za 9 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Keflavík–Praha se všemi poplatky (přímý let)
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 7x ubytování v hotelech či penzionech ve dvoulůžkových pokojích, popř. třílůžkových
 • 7x snídaně
 • doprava minibusem po ostrově dle programu zájezdu
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě včetně vstupu do Modré laguny Mývatnu a velrybího safari
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 15 000 Kč