Island s lehkou turistikou - chata/chatka


 • ubytování: chataubytování: chata
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Aktivní dovolená

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit. Provází L. Drastichová.

Poznámka: velikost skupiny cca 12-30 účastníků.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.
2. den: návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.
3. den: pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3-5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod mohutného lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTÁ, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1-1,5 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER, vyhaslý kráter GRÁBROK - procházka po vrcholu kráteru (cca 1 hod.).
4. den: výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU, vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.
5. den: LANDMANALAUGAR - DUHOVÉ HORY - vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.
6. den: výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ, návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.
7. den: výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu - THINGVELLIR - posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20 m, GULLFOSS - snad nejkrásnější vodopád Islandu (procházka kolem vodopádu cca1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti.
8. den: prohlídka Reykjavíku - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála HALLGRIMSKIRKJA s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
9. den: přílet do Prahy.

červen 2020

27.06. - 05.07.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
37 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

červenec 2020

04.07. - 12.07.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
41 490 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)
25.07. - 02.08.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
37 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

srpen 2020

01.08. - 09.08.20 sobota - neděle
vlastní letecky (Praha)
37 990 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka vč. let. tax a poplatků cca 10 000 Kč, transfery z a?na letiště, místní doprava dle programu, 7x nocleh ve 2lůžkových pokojích v turistické chatě (společné sociální zařízení a kuchyňka), v termínu 4.7.-12.7. ve 2lůžkových chatkách KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lodní výlet (cca 120 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • ubytování v 2lůžkové chatce KOMFORT s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou 4 500 Kč/os. (pouze v termínu 27.6.-5.7., 25.7.-2.8. a 1.8.-9.8.), vstup do Modré laguny 2 200 Kč, polopenze (7x snídaně, 6x večeře - snídaně je v místě ubytování, večeře ve vedlejším stravovacím zařízení) 8 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč, do 80 000 Kč za 915 Kč