To nejlepší z Paříže + VINICE V CHAMPAGNE + REMEŠ (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky

Připraveni ochutnat Francii? Vyrážíme do Paříže a do kraje pravého šampaňského… Během prodlouženého víkendu objevíte s naším průvodcem největší zajímavosti Paříže v nádherných podzimních barvách, ve vinném sklípku v Champagne ochutnáte nápoj hodný králů a v Remeši vás uchvátí jedinečná katedrála. Nalaďte se na zážitky s chutí Francie a prožijte Paříž i Remeš jako nikdo jiný!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 35 x 20 x 20 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 2 000 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Přílet do Paříže, přesun na ubytování a dle letových řádů následná prohlídka Latinské čvrti. Přílet do Paříže, podle času následuje program s průvodcem. Odpoledne se vydáme k rozkvetlým Lucemburským zahradám. Poté se přesuneme do Latinské čtvrti, která nás okouzlí svou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme zde slavnou univerzitu Sorbonnu, Clunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Významnou dominantou této čtvrti je národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas starší nebo Victor Hugo). Večer si užijeme společně  tříchodovou večeři  v některé z typických francouzských restaurací (večeře není zahrnuta v ceně zájezdu).
2. den: Celodenní výlet do regionu Champagne, kde budeme obdivovat malebné kopce poseté vinicemi, zjistíme, jak má pravé šampaňské chutnat a seznámíme se s tradičními způsoby výroby. V Remeši se necháme ohromit majestátní katedrálou a kouzelnými uličkami města. Dnešní den strávíme ve známé oblasti  Champagne  s krajinou pokrytou vinohrady a středověkými městy. Autobusem přejedeme do města Remeše, které hrálo významnou roli ve francouzské historii. Ve zdejší  majestátní gotické katedrále  byl totiž korunován téměř každý francouzský král od 12. do 19. století. V  biskupském paláci  si zájemci budou moci prohlédnout  francouzské korunovační klenoty , uvidíme také ohromnou baziliku Saint-Rémi z 11. století, která je největší stavbou svého druhu v severní Francii. Po obědě v některé z tradičních restaurací budeme moci  ochutnat pravé  šampaňské  v jednom z místních vyhlášených vinařství  a nahlédnout do procesu jeho výroby. Součástí prohlídky je obchůdek, kde bude možnost zakoupit vína za výhodné ceny. V podvečer se vrátíme zpět do Paříže a vydáme se společně na plavbu lodí po Seině. 
3. den: Den věnovaný dominantám francouzské metropole, nevynecháme ty nejkrásnější památky. Užijeme si pohled z Eiffelovy věže, přičichneme si k výrobě francouzských parfémů a na Montmartru si vychutnáme pravou uměleckou atmosféru. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny , tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na n áměstí Svornosti (Place de la Concorde) , kde byla za francouzské revoluce umístěna obáváná gilotina. Odpoledne se přesuneme k budově Opéry Garnier, již obklopují slavné Haussmannovy široké bulváry plné obchodů a restaurací. Následně zavítáme do známého Muzea parfémů, zde budeme moci přičichnout ke  slavným vůním Fragonardu  a zakoupit typický francouzský dárek v místním obchůdku. Večer se vydáme na procházku na Montmartre. Uvidíme slavný kabaret Moulin Rouge, mlýn Moulin de la Galette a nasajeme uměleckou atmosféru této čtvrti s nádherným výhledem na Paříž, baziliku Sacré-Coeur a malebné náměstí malířů  Place de Tertre .  Návrat na hotel společně nebo individuálně v pozdních večerních hodinách.
4. den: Dle letových řádů možná procházka samotným centrem města, okolím katedrály Notre Dame. Odlet zpět do ČR. Ráno si v samém historickém jádru Paříže prohlédneme fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Victora Huga „Zvoník u Matky Boží“, uvidíme  středověký palác a vězení La Conciergerie  a klenot gotické architektury kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. V závislosti nalletových řádech se objednaným transferem přesuneme na letiště a odletíme zpět  do Prahy . 

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Paříž–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • doprava objednaným autobusem do regionu Champagne a do Remeše
 • 3x ubytování v Paříži v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
 • MHD v Paříži (20 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek a plavba lodí po Seině
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč