Korsika s lehkou turistikou


 • ubytování: bungalovubytování: bungalov
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Aktivní dovolená

Představujeme vám náš jedenáctidenní poznávací zájezd s lehkou turistikou na Korsiku. Ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i mohutné štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých borovic a korkových dubů. Svérázný kraj, kde vás zaručeně každý den něco překvapí. Chcete si užít koupání a pohodu u moře, nahlédnout do života korsických měst a zároveň se lehce dostat do drsných korsických hor? Nechcete trávit hodiny sezením v autobuse při zdlouhavých přejezdech a zároveň se nechcete často stěhovat? Chcete si užít večery a ne je trávit vařením večeře? Pak je náš zájezd určen právě vám! Vyjma prvních dvou dní v Corte je koupání v moři možné každý den. Jednotlivé túry jsou povětšinou půldenní a nenáročné. Komfort ubytování nám poskytuje na dvě noci hotel se snídaní v Corte. Zbylých sedm nocí strávíme v jednoduchých bungalovech v malebném terasovitém kempu s luxusním bazénem. Klidná pláž je nedaleko. Pro vaše pohodlí nabízíme přiobjednat korsickou polopenzi, která se skládá ze snídaně u a tříchodové večeře se sklenkou vína.

Poznámka: Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna, nástupní místo Poděbrady a Jihlava od 4 osob, svoz z Ostravy do Brna od 4 osob.

Stravování: vlastní

bez stravy. 2x snídaně v hotelu. Lze přikoupit polopenzi.

Ubytování: bungalov

Bungalov: dvě navzájem oddělené ložnice - 2lůžková (manželská postel) a 2-3lůžková (palanda + samostatné lůžko). Bungalov má oddělenou společnou kuchyňku (lednice, vařič, kávovar, základní nádobí), společnou koupelnu (WC, umyvadlo, sprcha) a terasu. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Přejezd hornatým vnitrozemím na COL DE VIZZAVONA. Příjemná túra s možností koupání v jedinečných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, příjezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude pozdně odpolední turistika odehrávat v malebném údolí řeky TAVIGNANO s možností koupání v osvěžujících tůních. Večerní život v CORTE.
3. den: krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky MANGANELLO k salaším TOLLA (cca 5 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotelu v Corte.
4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo – SCALA DI SANTA REGINA, poté přes nejvyšší silniční sedlo Korsiky – COL DE VERGIO (1477 m). Pěší turistika soutěskou SPELUNCA. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Dále navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 6 nocí na stejném místě.
5. den: odpočinkový den u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva středověkého městečka SARTENE.
6. den: výlet do BONIFACIA, návštěva města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu).
7. den: autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m) s krásným kruhovým rozhledem a navštívíme nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
8. den: ráno odjezd autobusem na MYS PARATA s krásnou vyhlídkou na ILES SANGUINAIRES - tzv. "Krvavé ostrovy". Zde nenáročná pěší turistika na vyhlídku k janovské věži TOUR DE LA PARATA. Odpoledne návštěva hlavního města Korsiky AJACCIA – rodiště Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu (cca 7,- EUR vstup). Navečer busem zpět do kempu.
9. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE. Pro zájemce výstup na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
10. den: brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká návštěva přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
11. den: návrat do ČR.

červen 2021

10.06. - 20.06.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
10.06. - 20.06.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Praha)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
10.06. - 20.06.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Brno)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
10.06. - 20.06.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Pardubice)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

září 2021

02.09. - 12.09.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
02.09. - 12.09.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Praha)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
02.09. - 12.09.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Brno)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
02.09. - 12.09.21 čtvrtek - neděle
vlastní autokarem (Pardubice)
15 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

 • doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 6x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte s jednoduchou snídaní, povlečení, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • vstupy, strava s výjimkou 2 snídaní u termínů v hotelu, vratná kauce na bungalov 30 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • projížďka lodí cca 20 EUR/os, neobsazené lůžko: 1. termín 5 200 Kč, 2. termín 5 600 Kč, 6x polopenze - 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína 3 120 Kč (začíná 4. den večeří a?končí 9. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 495 Kč