FRANCIE – AUVERGNE a Burgundsko Sopky, kaňony, vinice a historická města


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Supertipy

Francie je největší západoevropská země, proto si ji nemůžeme spojovat jen s Eiffelovkou nebo alsaskou vinnou stezkou. Letos vás zveme do sopkami a kaňony zbrázděného kraje Auvergne, jenž patří k nejlépe skrytým tajemstvím Francie. Centrální masív bývá označován za muzeum vulkánů. My vás zavedeme k sopečným kráterům, do dramatických roklí i do pitoreskních měst, z nichž jedno je přímo posazeno v depresi vyhaslého vulkánu. Nechceme zklamat ani milovníky francouzského vína, proto projedeme Burgundsko.
Do Francie pojedeme bez nočního přejezdu. Předností je možnost připlacení večeří.

Stravování: snídaně

Snídaně jsou kontinentální. Za příplatek 3.000,- Kč si můžete objednat 5 x dvouchodé večeře (nejpozději do 10. 5. 2024).

Doprava: autokarem

z Prahy

Ubytování: hotel ***

5x nocleh se snídaní ve dvoulůžkových pokojích (s vlastním příslušenstvím, TV) v hotelech*** řetězců Campanile a Ibis v Belfortu a Clermont-Ferrand.
Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 5.800,- Kč.

Program zájezdu

1. den: V 5.30 hodin ráno (3. 6.) odjezd od stanice metra Strašnická (V Olšinách, Praha 10). Cesta přes Německo. Večer příjezd do východní Francie. Nocleh u města Belfort. Fakultativně večeře.
2. den: BURGUNDSKO - Po snídani přejezd do metropole historického kraje, prohlídka města DIJON, které dalo jméno slavné hořčici: palác burgundských vévodů, katedrála, hrázděné domy. Dijon je označován za město perníčků a vína. Proto se vydáme po vinné stezce k vyhlášeným vinicím Romanée Conti (UNESCO). Odpoledne prohlídka historického města BEAUNE, jehož úzké uličky lemují vinné sklípky, hradby, unikátní středověký špitál, kostel Notre Dame, ochutnávka vína. Večer přejezd do Clermont-Ferrand. Ubytování. Fakultativně večeře.
3. den: AUVERGNE – Po snídani prohlídka metropole kraje – CLERMONT-FERRAND: vulkanická katedrála Notre Dame, cenná románská bazilika Notre Dame, měšťanské domy, jezdecká socha galského hrdiny Vercingétorixe. Poté přejezd do historického vulkanického městečka LE-PUY-EN-VELAY (UNESCO), které představuje počátek Svatojakubské cesty. Dominují mu tři vrcholky, zakončené stavbami nebo sochami: orientální románská katedrála s poutní sochou Černé madony, kaple svatého Michala na špici sopečné jehly, socha Panny Marie na 140 metrů vysokém vulkanickém komínu Rocher Corneille. Návrat na nocleh. Fakultativně večeře.
4. den: Po snídani program v Centrálním masívu v oblasti MONTS DOMES, kde se na délce 30 kilometrů nachází více než sto vulkánů – sopka Puy de Pariou se 100 metrů hlubokým kráterem, výjezd vláčkem na sopku – PUY DE DOME (panoramatické výhledy z výšky 1.464 m). Odpoledne přejezd do horského lázeňského městečka Le-Mont-Dore a výjezd lanovkou na sopku LE MONTS-DORE (1.886 m) s výhledy na zalesněné vulkanické pohoří s jezery. Návrat na nocleh. Fakultativně večeře.
5. den: Po snídani přejezd k jednomu z nejúchvatnějších francouzských kaňonů – až 300 metrů hluboká soutěska ARDECHE – vyhlídky a skalní oblouk Pont-du Arc, malebné vesnice a městečka. Návrat na nocleh. Fakultativně večeře.
6. den: Po snídani přejezd do centra největšího města východní Francie, prohlídka LYONU na řekách Rhona a Saona: metropole starověké Galie založená Caesarem, kde se dochovaly antické amfiteátry. Pro Lyon jsou typické úzké uličky, jedinečný komplex renesančních domů (UNESCO), katedrála i bazilika Notre-Dame. Odjezd domů.
7. den: V ranních hodinách návrat do Prahy.

Cena zahrnuje

 • 5x ubytování se snídaní v hotelech Ibis a Campanile***
 • dopravu klimatizovaným busem s WC
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 5800 Kč)
 • 5x večeře (příplatek: 3000 Kč)
 • cestovní pojištění
 • Orientační částka na vstupy a lanovky: cca 100 EUR (1 EUR = 25,- Kč): ochutnávka vína cca 10,- EUR, špitál v Beaune 12 EUR, lanovky Le-Mont-Dore 26 EUR, vláček na Puy de Dome 17 EUR