Valašská romance


 • ubytování: různéubytování: různé
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Poznávací

Valašsko je romantický kraj plný zeleně. Díky roubeným chaloupkám, dřevěným kostelíkům a lidovým tradicím získá návštěvník pocit, jakoby se zastavil v čase. Na Pustevnách najdete turistické chaty Maměnka a Libušín, které byly postaveny podle projektu známého architekta Dušana Jurkoviče ve stylu lidové architektury Valaška. Dřevěné městečko je nejstarší částí Valašského muzea v přírodě a svým návštěvníkům ukazuje podobu historického náměstí. Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem a nechává návštěvníka nahlédnout do každodenního života lidí valašské vesnice z období od konce 18. století. Ve většině případů se jedná o originály staveb. V Mlýnské dolině uvidíte v pohybu vodní mlýn, pilu a valchu a na hamru kovářskou práci.

Program: 1. den: Dopoledne příjezd na Pustevny, odkud se vydáme k soše Radegasta a na sídlo pohanského boha Radegasta, posvátnou horu Radhošť. Odpoledne návštěva Valašského muzea v přírodě - Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Večer odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani výlet na Soláň. Od zvonice se vydáme po červené turistické značce až na samotný vrchol. Následně půjdeme po žluté turistické značce kolem valašských dřevnic do Karolinky, což je nejmladší město na Valašsku. Zde uvidíme kostel Panny Marie Karelské s největší dřevěnou sochou Madon u nás. Dále návštěva Velkých Karlovic, typického valašského městečka, kde budete mít pocit, že se zastavil čas. Návštěva muzea, které vám přiblíží život lidí z této oblasti. Jádrem národopisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru. Dále uvidíte řezbářské práce nebo karlovský kroj. Večer odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Ostravice, návštěva srubu Petra Berzruče, poté výstup na Lysou Horu. Najdete tu 78 metrů vysoký vysílač Českých radiokomunikací, chatu Kameňák, kapličku a meteorologickou stanici. Odpoledne přejezd do Nošovic, návštěva pivovaru Radegast s ochutnávkou. Poté odjezd do Prahy.

Doprava: autokarem

Nástup / Výstup: PRAHA 5:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
HUMPOLEC 7:00 U POŠTY, HAVLÍČKOVO NÁMĚSTÍ
JIHLAVA- 7:30 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
VELKÉ MEZIŘÍČÍ- 8:00 ČERPACÍ STANICE MOL, KARLOV
BRNO- 8:45 ULICE ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


červen 2021

11.06. - 13.06.21 pátek - neděle
snídaně autokarem (Praha)
3 990 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

červenec 2021

04.07. - 06.07.21 neděle - úterý
snídaně autokarem (Praha)
3 990 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

srpen 2021

20.08. - 22.08.21 pátek - neděle
snídaně autokarem (Praha)
3 990 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

září 2021

26.09. - 28.09.21 neděle - úterý
snídaně autokarem (Praha)
3 990 Kč
cena za 3 dny (2 noci)

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Ubytování se snídaní
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • Příplatek za neobsazené lůžko
 • Ceny vstupů:
 • Valašská dědina 120 Kč
 • Mlýnská dolina 60 Kč
 • Dřevěné městečko 60 Kč
 • Srub Petra Bezruče 20 Kč
 • Pivovar Radegast 150 Kč