To nejlepší z Belgie + WATERLOO (letecky z Prahy)


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky

Čokoláda, vafle, hranolky, pivo… Malý gastronomický ráj – s pohádkovými městy a slavnou historií. Belgii musíte poznat… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Rubensovy Antverpy i šarmantní Brusel. Projedete se po říčních kanálech středověkých Brugg, v Gentu ochutnáte slavné pivo a vydáte se po Napoleonových stopách až na bojiště u Waterloo. Zažijte Belgii jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Výlet do Waterloo

Dospělý 2100.00 Kč
Dítě 1800.00 Kč
Senior 1800.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

3* hotel v Bruselu, poblíž centra (s pěší dostupností) a vlakového nádraží (jako výchozí bod pro výlety do dalších měst).
pokoje s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu přílet do Bruselu, ubytování, společná odpolední procházka městem. Naši prohlídku „hlavního města Evropy“ –  Bruselu začneme v evropské čtvrti s těmi nejdůležitějšími budovami Evropské Unie. Společně se vydáme do  návštěvnického centra evropského parlamentu, tzv. Parlamentarium, kde se dozvíme více o fungování této instituce (návštěva zdarma).  Přes Královské náměstí a Muzejní horu s nejvýznamnějšími bruselskými muzei dorazíme až do samotného srdce města, na náměstí Grand Place. Jedná se údajně o nejkrásnější náměstí, které je právem na seznamu památek UNESCO). Je lemováno cechovními domy a dominantou je radnice ve stylu vlámské gotiky.  Odpoledne ještě pozdravíme jeden z nejznámějších symbolů Bruselu, Čůrajícího chlapečka, a jeho protějšek – Čůrající holčičku. Na závěr dne si odpočineme v některé z typických restaurací nabízejících belgické speciality. Návrat na hotel s průvodcem ve večerních hodinách.
2. den: Dnes se spolu s průvodcem vydáte na celodenní výlet do měst Gent a Antverpy. Po snídani na hotelu se vydáme do středověkého Gentu. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit  ohromné kostely, přepychové veřejné budovy, domy a paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice, radnici a nevynecháme procházku po  nábřeží Graslei s   cechovními domy dokonce až z 12. století . Na toulkách Gentem možná potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky. Odpoledne se vypravíme na výlet do Antverp,  města Paula Rubense . Projdeme se na monumentální  náměstí Grote Markt  s bohatě zdobenými cechovními domy z 16. a 17. století, renesanční radnicí. Během prohlídky uvidíme  největší a   nejkrásnější sedmilodní katedrálu Panny Marie v Belgii . Před návratem, případně po návratu, do Bruselu ještě možnost posezení v hospůdce u belgického piva. Návrat na hotel s průvodcem nebo později individuálně.
3. den: Opět vás čeká celodenní výlet s průvodcem, tentokrát do romantického města Bruggy. Vlakem se přepravíme do  města  Bruggy , jednoho z nejkrásnějších měst Evropy , s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou. Během celodenní prohlídky navštívíme historické náměstí Markt s řadou štítových domů jako z pohádky,  náměstí Burg s  bazilikou Svaté krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě – ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody, Justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost zhlédnout město z  83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie  – Michelangelovo sousoší Madony s dítětem  vytvořené z bílého mramoru, tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). Během individuálního programu bude možnost návštěvy muzea čokolády nebo případně muzea hranolek. Večer návrat do Bruselu na hotel.
4. den: Dnes nás čeká návštěva Královského paláce a odpoledne se vydáme na výlet do Waterloo. Případně volný program v Bruselu na návštěvy muzeí, ochutnávky piva či nákupy suvenýrů. Dopoledne se vydáme ke Královskému paláci   (návštěva zdarma), odkud je celá země vedena. Reprezentační místnosti paláce jsou otevřeny pouze několik týdnů v roce, my budeme mít to štěstí, že se do nich budeme moci podívat. Kdo by neznal  slavné bojiště Waterloo , na kterém Napoleon vedl osudovou bitvu s britskými vojsky ? Waterloo se nachází pouze pár kilometrů jižně od Bruselu a jeho návštěva je působivým zážitkem, přibližujícím významné období evropských dějin. V dějišti slavné bitvy budeme moci navštívit  nově upravené expozice , zmodernizované u příležitosti dvousetletého výročí bitvy. V Panorama de la Bataille zhlédneme působivý  kruhový panoramatický obraz bitvy  a po schodech vyjdeme také na tzv.  Butte de Lion, „ Lví pahorek “ , z nějž se naskýtá působivá podívaná na bojiště.   V pozdních odpoledních hodinách návrat do Bruselu.
5. den: Dle časových možností půldenní prohlídka města Bruselu nebo individuální volno, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. Po snídani a uschování zavazadel na hotelu se vydáme na okraj Bruselu, kde jsou v těsné blízkosti situovány dvě bruselské atrakce, světoznámé Atomium  a park Mini-Europe . Atomium, jeden ze symbolů města,  je 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa  tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce. V parku Mini-Europe vás provede krajinou Evropské Unie  přes 300 zmenšenin . Bude jen na vás, které z těchto dvou lákadel navštívíte. Odpoledne návrat na hotel, transfer na letiště.  Odlet do Prahy .

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Brusel – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • cesta vlakem z Bruselu do Antverp, Brugg a Gentu
 • 4x ubytování v Bruselu v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • MHD v navštívených městech při potřebných přesunech (cca 20 €)
 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč