Dubaj - To nejlepší ze Spojených Arabských Emirátů ****


 • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy
  • Poznávací

To nejlepší ze Spojených Arabských Emirátů

DUBAI + ABU DHABÍ + EXPO + HATTA  ü  přímý let z Prahyü  český průvodce po celou dobu zájezduü  tradiční prohlídka Dubaje – Burj Al Arab, Burj Khalifa, palmový ostrov, historická část se zálivem Creek, Mall of Emirates se sjezdovkou Ski Dubai, zpívající fontánaü  prohlídka moderní Dubaje – projekt nového města na základě EXPO DUBAI – District 2020, prohlídka areálu Expo, květinová zahrada Miracle Garden,  návštěva Global Village s desítky pavilonů různých států a regionů s možností nákupů a výborným jídlem z různých koutů světaü  celodenní výlet do Abu Dhabí v ceněü  celodenní výlet do pouštního historického města Hatta v ceněü  volný den na koupání, nákupy a další fakultativní výlety (Safari do pouště apod.).ü  Ubytování v hotelu **** se snídaněmi

Poznámka: Fakultativní výlety a vstupy: ü  vstup do květinové zahrady Miracle Garden + Global Village + 1.290,- Kčü  výjezd do 124. patra nejvyšší budovy světa Burj Khalifa + 1.290,- Kč, ü  Museum of the Future – nejkrásnější stavba světa s náhledem do budoucnostiü  Dubai Frame + 590,- Kč/os.,  ü  večerní Jeep SAFARI – výlet džípy do pouště, jízda po dunách, západ slunce v poušti, večeře v beduínské vesnici (malování henou, jízda na velbloudovi apod.) + 1.490,- Kč,ü  palác Qasar Al Watan v Abu Dhabi + 490,- Kč   Předpokládaná velikost skupiny 10-15 osob.

Program zájezdu

1. den: odbavení na letišti Praha a přímý let do Dubaje, přivítání našim českým průvodcem v Dubaji. Cestou do hotelu si povíme první informace o tomto fantastickém městě, ubytování v moderním hotelu ****
2. den: po dobré snídani formou bufetu započne naše poznávání Dubaje - kosmopolitního města arabských tradic, zlata a neuvěřitelných projektů. Tento den se budeme věnovat těm nejkrásnějším a nejznámějším místům v Dubaji. Nejdříve se podíváme do staré části, do čtvrti Deira, kde navštívíme trh s kořením Spice Soukh (určitě si koupíme vanilku, šafrán a voňavý arabský čaj…) a trh se zlatem Gold Soukh. Poté se přepravíme tradičním dopravním prostředkem - dřevěnými lodičkami ABRA TAXI přes záliv zvaný „Creek“ do čtvrti Bur, kde se projdeme orientálním trhem s látkami. Poté se již od Dubajského historického muzea vydáme před polednem po tepně Sheik Zayed Road do největšího nákupního centra na světě Dubai Mall, kde budeme mít možnost vyjet do 124. patra nejvyšší budovy světa – Burj Khalifa. Zbude nám čas také na individuální oběd a shlédnutí představení největší zpívající fontány přímo pod Burj Khalifou. Cestou do čtvrti nejlepších pláží Jumeirah si budeme moci vyfotit ikonický hotel Burj Al Arab – plachetnice a dáme si dobrou kávu v romantickém trhu Medinat Soukh  s typickou vůní kadidla a nabídkou tradičních výrobků. Trh je umístěn v areálu nejznámějších hotelů Medinat a Burj al Arab, odkud je lze také nejlépe vyfotit v zahradě, kterou protínají uměle vytvořené vodní kanály. Odpoledne se ještě zastavíme na umělém ostrově Palm Jumeirah ve tvaru Palmy, na místě The Pointe, odkud je nejkrásnější pohled na ikonický hotel Atlantis a také nový hotel Royal Atlantis. Další zastávkou bude umělý ostrov BluWater Island s největším ruským kolem na světě a dechberoucí vyhlídkou na pláž Jumeirah a čtvrť Marina s mrakodrapy. V podvečer nás pak ještě čeká návštěva obchodního centra Mall of Emirates, kde můžeme obdivovat také krytý lyžařský svah SKI DUBAI a můžeme pohodlně individuálně povečeřet. (výběr z kuchyní celého světa). Večer se vrátíme do našeho hotelu a budeme mít volný večer na toulání dubajskými uličkami (Dubaj patří mezi nejbezpečnější města na světě), individuální večeři apod. Fakultativně večerní plavba tradiční dřevěnou lodí Dhow po kanálech čtvrti Marina s vyhlídkou na nejkrásnější mrakodrapy Dubaje s večeří a kulturním vystoupením na lodi v ceně.
3. den: po snídani se vydáme opět do vnitrozemí do historické Hatty, prohlídku tohoto magického místa mezi horami, písečnými dunami, koryty vyschlých řek i zelených oáz započneme na vyhlídkové věži Hatta 360, poté navštívíme skanzen, kde si vysvětlíme podrobnosti o životě bývalých obyvatel tohoto historického místa, které leželo na křižovatce obchodních karavan dovážejících zboží z ománských přístavů do zálivu. Prohlédneme si výrobnu místního medu (také ochutnáme) a také tradiční farmu. Do historie nás zavedou katakomby z mladší doby bronzové. Prohlídka města nás nakonec zavede k modro-tyrkysové vodě přehradní nádrže Hatta Dam, kde se můžeme vykoupat, nebo vyzkoušet vodní sporty (za poplatek). Večer se vrátíme do Dubaje.
4. den: posilněni skvělou snídaní budeme dnes věnovat poznání Dubaje úplně jinak. Zaměříme se na nejnovější zázraky moderní architektury a také na budoucí nejodvážnější, futuristické, fantastické a dechberoucí projekty. Prohlídku začneme návštěvou největšího obrazového rámečku na světě – Dubai Frame (150 m vysoká stavba, kde si nejdříve prohlédneme vizualizaci vzniku Dubaje a poté proskleným výtahem vyjedeme do výšky 150 m, kde budeme z jedné strany obdivovat staré město a z druhé pohled na moderní Dubaj, které vévodí nejvyšší stavba světa Burj Khalifa. Odvážlivci se budou moci projít po proskleném chodníku s pohledem 150 m na základnu stavby. Poté sjedeme zpět proskleným výtahem a shlédneme vizualizaci budoucnosti Dubaje. Z části Deira se vydáme po Sheik Zayed road do nově otevřeného Muzea Budoucnosti – MUSEUM OF THE FUTURE, které nám představí budoucnost nejen Dubaje, ale celého lidstva. Odpoledne se vydáme na jih do místa, kde se konala Světová výstava Expo, budeme si povídat o této mimořádné události a také o českém pavilonu, který slavil na Expu obrovský úspěch. Poté se přesuneme do květinové zahrady Miracle Garden s tisíci květin designovaných do tvarů pohádkových postav, zámků a dokonce letadla Emirates. Závěr dne bude patřit návštěvě areálu Global Village – takového permanentního „Expa Dubai“, kde jsou desítky obřích pavilonů různých zemí včetně trhů s tradičními výrobky a skvělým jídlem reprezentujícím danou zemi a region. Večer se vrátíme do hotelu.
5. den: po snídani celodenní výlet do Abú Dhabí - hlavního města nejvýznamnějšího emirátu (a také hlavního města celých Spojených arabských emirátů). V Abú Dhabí navštívíme Heritage museum, kde budeme seznámeni s životem původních obyvatel, ale také moderní části města, které soupeří s Dubají v přepychovosti, luxusu i nejlepších životních podmínkách na světě. Navštívíme také okruh Formule 1 Yas Marina, nakoukneme do vestibulu Ferrari World. V centru města navštívíme trh s datlemi, kde ochutnáme také pravou arabskou kávu s kardamomem a nejlepší datle, projedeme se po nábřeží Corniche, vyfotografujeme pobočku Pařížského musea Louvre, nejluxusnějšího hotelu Emirates Palace a poté již pojedeme do Velké mešity šejka Zayeda. V podvečer se vrátíme zpět do Dubaje do našeho hotelu a můžeme využít večera k nákupům, procházkám či lenošení u bazénu.
6. den: po snídani volný den, který lze věnovat nákupům, lenošení u hotelového bazénu, možnost koupání na pláži, odpoledne možnost fakultativního výletu džípy 4x4 do pouště – sjíždění písečných dun, romantický západ slunce na poušti, večer představení ohnivé show, tanec děrvišů, břišní tanečnice a výborná BBQ večeře v beduínské vesnici. V průběhu dne fakultativně možnost zajistit vstupenky na vystoupení La Perle Show – mimořádná show typu Cirk de Solei, případně další vstupy – Museum voskových figurín, obří kolo Dubai Eye, vyhlídka na Palmovém ostrově, vizualizace obrazů Van Gogh – Infinity des Lumiéres a další.
7. den: po snídani ještě dopolední lenošení, transfer na letiště a odlet do Prahy

28.10. - 03.11.24 pondělí - neděle
snídaně letecky (Praha)
35 990 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Dubai - Praha včetně odbaveného zavazadla 23 kg a příručního zavazadla, 6 nocí ubytování v Dubaji v hotelu **** se snídaněmi, 2 x celodenní prohlídku Dubaje s českým průvodcem, celodenní výlet do Abu Dhabí s českým průvodcem, celodenní výlet do Hatty s českým průvodcem, transfery z letiště do hotelu a zpět, pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • komplexní cestovní pojištění Uniqa nIK10S za 123,- Kč/os./den včetně pojištění storna zájezdu a připojištění COVID-19, pobytové taxy (15,- AED/pokoj/noc), příplatek za jednolůžkový pokoj: 8.990,- Kč, příplatek za večeře + cca 750,- Kč/os./den., vstupné do navštěvovaných objektů a dále vše, co není zahrnuto v cena zahrnuje..., spropitné