Projeďte s námi Slovácko, které je považováno za velmi pohostinný kraj s mnoha památkami, ať už v podobě sakrálních staveb nebo lidové architektury, z níž nejobdivovanější jsou místní sklípky, kde degustoval například Mikoláš Aleš, Antonín Slavíček nebo Alois Jirásek. Projedete se rovněž podél Baťova kanálu, což je historická vodní cesta vybudovaná v minulém století.
Program: 1. den: Dopoledne příjezd do Uherského Hradiště. Výjezd z přístaviště po proudu Moravy po Uherskohradišťské cyklostezce, která vede okrajem sídliště Mojmír ke Kunovskému lesu a přes řeku Olšavu k přírodní památce Tůň u Kostelan. Od mokřadu pokračujeme dál lužním lesem kolem štěrkopískových jezer, z nichž některá nabízejí přírodní koupání, do Ostrožské Nové Vsi. Odtud vystoupáme do Ostrožské Lhoty, kde navštívíme lidový domek Háječek s ukázkou dobového bydlení, který stojí na trase cyklostezky do Hluku, typického slováckého městečka, kde se natáčel seriál Slovácko sa nesúdí. Dominantu města tvoří kostel sv. Vavřince a věž renesanční tvrze, kde je zřízeno muzeum a selská jizba. Pokračovat budeme do Dolního Němčí, kde se nachází Muzeum na Mlýně. Jde o soubor budov vodního mlýna na potoku Okluky z 18. století. V části mlýna bylo zřízeno muzeum zemědělských nástrojů, které mlýnu věnovali obyvatelé obce. Dále sjedeme do Vlčnova, následně projedeme městskými částmi Vésky a Sady, v Mařaticích zamíříme ke kostelu, za nímž stezka odbočuje vlevo k vinicím a odtud pak dojedeme k řece Moravě, kolem níž se vrátíme zpět do přístaviště. (délka trasy 45 km).
2 den: Cyklostezkou přes řeku Moravu a ulicemi Starého Města se dostaneme na cyklotrasu, která nás mezi vinicemi dovede do Zlechova. Obcí vystoupáme do Tupes, kde se nachází Muzeum Tupeská keramiky, kde můžete vidět, jak bydlel lidový hrnčíř a seznámit se s historií i současností tradiční majolikové keramiky, která se tu doposud vyrábí a jejíž výrobu si můžete sami vyzkoušet. Následně sjedeme do Velehradu, významného poutního místa, jehož dominantu tvoří klenot moravského baroka,komplex kláštera s bazilikou Nanebevzetí P. Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Pokračovat budeme do obce Modrá s významnou archeologickou lokalitou Na Díle, což je národní kulturní památka se základy velkomoravského kostela z 9. století. Odtud se vydáme do Jalubí, kde projedeme kolem repliky větrného mlýna do Traplic a odtud do přístaviště v Babicích, odkud se podél Baťova kanálu vydáme zpět do Uherského Hradiště. (délka trasy 35 km) Odjezd zpět do Prahy. Návrat kolem 23:00 hod.