Popis: Kaňon Medvědí soutěska
Jednodenní poznávací zájezd do Rakouska
Výšlap do národního parku Gesäuse
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Služby průvodce v ceně
Poznejte rakouský národní park a jeho oblíbenou Medvědí soutěsku
Procházka mezi divokými vodopády a strmými skalami přinese impozantní zážitek každému turistovi. Možná se vám zdá, že to zní skoro až nebezpečně, ale nebojte se! Výšlap po lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a kaskádových vodopádů, je pro netrénované tělo náročnější, ovšem naprosto bezpečný díky všudypřítomnému vysokému zábradlí. Své pojmenování získala zejména díky přítomnosti medvědů, kteří se zde podle několika legend vyskytovaly. Zhlédneme krásnou přírodu s malebnými alpskými domečky, ukrytými v podhůří Alpských velikánů. Dobrodružná túra Medvědí soutěskou potrápí svaly a pohladí duši!
1. den
Odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR dle nástupních míst.
Výpravu začneme ve vesničce Mixnitz. Nedaleko této obce se nachází vstup do samotné soutěsky. Skalnatým kaňonem vystoupáme po lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a kaskádových vodopádů.
Délka soutěsky je 1300 metrů. Celý výstup trvá cca 2,5 hodiny. Na konci první části výšlapů se můžete občerstvit v hospůdce Guter Hirte a posilnit se na druhou část cesty.V druhé půlce máme na výběr ze dvou tras. Obtížnější trasa vede přes vrchol Hochlantsch. Nebo můžete pokračovat dále sami podél potoka přes louky bez výraznějšího převýšení nenáročnou stezkou.
Obě cesty končí u jezera Teichalmsee, kde bude přistaven autobus. Přímo vedle jezera se nachází vstup do rašeliniště. Z rozhledny se můžete kochat krásným výhledem na okolí. V hospůdce u jezera se můžete občerstvit, odpočinout si a připravit se na návrat domů. Na úplném konci výletu u jezera Teichalmsee se nachází Trojská kráva, kde si můžete pořídit foto z výletu, které se bude určitě vyjímat v každém rodinném albu
Poté návrat do ČR. Příjezd v nočních hodinách.
Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje
Doprava autobusem tam a zpět
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění
Vstup do národního parku
Poplatek za nástupní místa viz. níže
Orientační ceny vstupného
Vstup do soutěsky se platí u kasy, která se nachází těsně před žebříky 3,00 €
Další informace
Doporučené kapesné je 20 €
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)
Změna programu vyhrazena
Odjezd – nástupní místa a orientační časy
Trasa 1
Olomouc s příplatkem 200 Kč
04:15 staré autobusové nádraží u otočných hodin, třída Svobody (vedle Šantovky)
Prostějov s příplatkem 150 Kč
04:45 před vlakovým nádražím, stanoviště H
Vyškov s příplatkem 100 Kč
05:00 čerpací stanice Mol u dálnice směr Brno, ul. Kroměřížská
Brno
05:30 Zvonařka, řada G, nástupiště 31–34
Pohořelice
06:00 náměstí u autobusové zastávky
Trasa 2
Praha s příplatkem 300 Kč
02:30 parkoviště u Willsonova (hl.) vlak. nádraží, u magistrály, skleněné kopule naproti budově hl.nádraží
Humpolec s příplatkem 300 Kč
03:45 čerpací stanice BENZINA – Vystrkov, směr Pelhřimov
Jihlava s příplatkem 200 Kč
04:15 zastávka trolejbusu Dům zdraví (směr do centra), ulice Vrchlického
Velké Meziříčí s příplatkem 200 Kč
04:45 čerpací stanice BENZINA – Vystrkov, směr Pelhřimov
Brno
05:30 Zvonařka, řada G, nástupiště 31–34
Pohořelice
06:00 náměstí u autobusové zastávky
Návrat – orientační časy příjezdů do ČR
Trasa 1
Pohořelice 22:30 náměstí u autobusové zastávky
Brno 23:45 autobusové nádraží Zvonařka, nástupiště G
Vyškov 00:15 čerpací stanice Mol u dálnice směr Brno, ul. Kroměřížská
Prostějov 00:30 před vlakovým nádražím, stanoviště H
Olomouc 01:00 staré autobusvoé nádraží u otočných hodin, třída Svobody (vedle Šantovky)
Trasa 2
Pohořelice 22:30 náměstí u autobusové zastávky
Brno 23:45 autobusové nádraží Zvonařka, nástupiště G
Velké Meziříčí 00:15 čerpací stanice MOL ul. Karlov, exit 146
Jihlava 00:45 zastávka trolejbusu Dům zdraví (směr do centra), ulice Vrchlického
Humpolec 01:45 čerpací stanice BENZINA – Vystrkov, směr Pelhřimov
Praha 03:00 parkoviště naproti Hlavnímu nádraží nebo Metra A – stanice Strašnická